d3 krasno diskusiaKonferencia na tému „Cezhraničný rozmer výstavby diaľnice D3 na Kysuciach“ sa bude konať v Krásne nad Kysucou 15.3.2023 v priestoroch MM Arény. 

Termín významnej konferencie o dostavbe D3 na Kysuciach je potvrdený - bude sa konať v Krásne nad Kysucou 15.3.2023 v priestoroch MM Arény. Do podujatia mnohí vkladajú nádej a veria, že pôjde o výraznejší posun k cieľu.

V tlačovej správe sa uvádza:

"Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pokračuje v úspešnej sérii podujatí Doma v EÚ v regiónoch. Tentokrát zavíta do Krásna nad Kysucou, kde sa 15.3.2023, v čase od 13:00 do 15:00 hod., v MM Aréne uskutoční diskusia na tému: „Cezhraničný rozmer výstavby diaľnice D3 na Kysuciach“.

Prečo je dostavba D3 nielen slovenská, ale aj európska záležitosť? Ako sú na tom poľskí a českí susedia? Aký je aktuálny stav a výzvy, s ktorými sa dostavba D3 stretáva? Aké sú realistické scenáre? Hrozí, že Slovensko môže prísť o financovanie dostavby z európskych fondov? Čo môžeme spraviť pre urýchlenie procesov?

To sú kľúčové otázky, o ktorých budú spoločne diskutovať: Andrej Doležal, minister dopravy SR, Krzysztof Klimosz, člen Rady Sliezskeho vojvodstva, Radek Podstawka, zástupca hejtmana pre oblasť dopravy, Moravsko-sliezsky kraj, Jaroslav Straka, Generálne riaditeľstvo EK pre regionálnu a mestskú politiku a Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja. Zúčastnia sa aj primátori a starostovia regiónov, krajskí a miestni poslanci a členovia OZ dostavby D3.

d3 krasno plagat

Hostí bude diskusiou sprevádzať vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha. Úvodné slovo si vezme minister dopravy SR, Andrej Doležal. Keďže pre obyvateľov regiónu predstavuje nadmerná premávka každodennú záťaž, priblížime verejnosti, primátorom a starostom z regiónu víziu dostavby D3 na európskej úrovni, ktorej dokončenie je pre Ministerstvo dopravy SR prioritou. Počas debaty sa bude hovoriť aj o skompletizovaní paneurópskeho koridoru (TEN-T) s napojením na regióny Moravsko-sliezsky kraj a Sliezske vojvodstvo. Široká verejnosť bude môcť hosťom klásť otázky na mieste alebo priamo počas živého prenosu prostredníctvom aplikácie sli.do.

Podujatie bude mať hybridnú formu a bude možné sa ho zúčastniť osobne, alebo sledovať online na FB Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku alebo na domaveu.sk."

Program:

 • 13:00 –13:10 Otvorenie podujatia
  Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku
 • 13.10 – 13.20 Úvodné slovo
  Andrej Doležal, minister dopravy SR
 • 13:20 – 14:00 Európsky rozmer dostavby D3 (TEN-T)
  Krzysztof Klimosz, člen Rady Sliezskeho vojvodstva
  Radek Podstawka, zástupca hejtmana pre oblasť dopravy, Moravsko-sliezsky kraj
  Jaroslav Straka, Generálne riaditeľstvo EK pre regionálnu a mestskú politiku
 • 14:00 – 14:30 Situácia v regióne
  Erika Jurinová, predsedníčka, Žilinský samosprávny kraj
  Andrej Doležal, minister dopravy SR
 • 14:30 –15:00 Diskusia

Z uvedeného vyplýva, že Európska komisia má skutočný záujem o dostavbu diaľnice na Kysuciach. Je v našich rukách ako sa Slovensko postaví k tejto otázke. Veríme, že po stretnutí prídu zo strany ministerstva dopravy pozitívnejšie správy a nastane reálny posun v procese dostavby diaľnice.

autor: redakcia

Viac o téme:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: