rozhladnaPoslanci schválili jeden z najdôležitejších bodov roka – rozpočet na rok 2021-2023. Majú pribudnúť nové investície a projekty. 

Rozpočet prináša nové aj zaručene dobré investície

"Hlavnou ambíciou rozpočtu na roky 2021-2023 je napriek zhoršenej ekonomickej situácii napredovať v projektoch mesta predovšetkým v oblasti dopravy, parkovacej politiky, budovania nových parkovacích plôch, rozšírenia a modernizácie kamerového systému, verejných priestorov, životného prostredia, podpory turizmu a športu." informuje o plánoch primátor mesta Milan Gura

Rozpočet plánuje ambicióznu kúpu bytov od súkromného investora

Už takmer hotové a pripravené byty čakajú na svojho „nového“majiteľa. Tým sa podľa zmluvy o budúcej kúpnej zmluvy stane mesto Čadca. 138 bytov bude znamenať možnosť nového bývania pre mladé rodiny s trvalým pobytom v meste Čadca. Mesto má momentálne k dispozícií 319 bytov, všetky sú obsadené. Ak zvažujete možnosť nájomného bývania bližšie informácie nájdete na stránke mesta.

Voľný čas a turistika: Rozhľadňa na tom správnom mieste – Husárik čaká nová atrakcia

rozhladna

Husárik je pre Čadčanov významným miestom. Rozhľadňa môže napomôcť v jeho ďalšom rozvoji.
Súčasné vedenie mesta má záujem vybudovať z osady u Husárika turistické centrum mesta. Za týmto účelom sa spojili s Ing. Stanislavom Mikovčákom, ktorý dlhodobo buduje projekty rozhľadní nielen na Kysuciach, ale aj širšom okolí. Využili preto jeho schopnosti a zdatnosti, pričom Ing. Stanislav Mikovčák podaroval mestu Čadca kompletnú projektovú dokumentáciu rozhľadne.

Šport: Nová atletická dráha pre mesto

draha cadca

Športovci sa dočkali. Mnohým sa splní sen o profesionálnom bežeckom okruhu v Čadci. Takmer rok intenzívnej prípravy a rokovaní má svoje výsledky. Mesto Čadca je medzi podporenými projektami Slovenského atletického zväzu, ktorý rozdelí 5-miliónovú štátnu dotáciu na rekonštrukciu a výstavbu až 23 štadiónov v rámci SR.
Mesto Čadca bolo podporené dotáciou na rekonštrukciu 6-tich 400m dráh za 250 000 €. Spoluúčasť mesta prestavuje sumu vo výške 257 tis eur.

Prímestské časti čaká modernizácia autobusových prístreškov

Mestské časti sa budú v roku 2021 pýšiť novými modernými autobusovými prístreškami. Celkovo prejde obmenou 17 čakárni v predpokladanej hodnote 140 tis Eur.

Zdroj: Mesto Čadca
Foto: mojekysuce.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: