Pred časom sme vás informovali o tom, že Kysucké Nové Mesto a mesto Čadca podali žiadosť na dotáciu: Rekonštrukcia atletickej dráhy na štadióne. Čadca aj Kysucké Nové Mesto získajú z dotácií spolu 270 000 €

O príspevok požiadalo spolu 33 subjektov z celého Slovenska a podpora bola schválená na 23 projektov. Zo štátnej dotácie sa bude stavať alebo rekonštruovať viacero štadiónov po celom Slovensku. Medzi úspešných žiadateľov patrí aj mesto Čadca, kde sa získajú prostriedky na rekonštrukciu 6-tich 400m dráh za 250 000 €.
Dotáciu získajú aj v Kysuckom Novom Meste. Tu pôjde o dobudovanie infraštruktúry (výstavba vodnej priekopy), kde schválili dotáciu 20 000 eur.

Podľa slov primátora mesta Čadca Milana Guru je nová atletická dráha je splneným snom. "Športovci sa dočkali. Mnohým sa splní sen o profesionálnom bežeckom okruhu v Čadci. Takmer rok intenzívnej prípravy a rokovaní má svoje výsledky. Mesto Čadca je medzi podporenými projektami Slovenského atletického zväzu, ktorý rozdelí 5-miliónovú štátnu dotáciu na rekonštrukciu a výstavbu až 23 štadiónov v rámci SR."

Prečítajte si aj: Získa Čadca dotáciu na atletickú dráhu?

Slovenský atletický zväz poskytne v roku 2019 po prvýkrát atletickým klubom a oddielom štátnu dotáciu 5 miliónov eur na dobudovanie atletickej infraštruktúry. Záujem o dotáciu bol veľký, požiadavky klubov dosahovali dvojnásobok, a teda ani zďaleka neboli podporení všetci žiadatelia.

draha cadca

Opýtali sme sa na stanovisko primátora Kysuckého Nového Mesta Ing. Mariána Mihaldu: "Som veľmi rád že mesto bolo úspešné v žiadosti o rozšírenie atletického športoviska.
Mesto podporuje všetky voľnočasové aktivity a samozrejme aj športové. Týmto projektom sme chceli zvýšiť atraktivitu našich športovísk, a našim atlétom umožniť lepšiu prípravu na súťažnú sezónu. Verím, že aj v iných projektoch budeme úspešní a celý areál športu sa posunie na vyššiu úroveň."

K téme sa nám vyjadril aj tréner atletického oddielu Mrg. Milan Slivka z Kysuckého nového Mesta: "Atletický klub MKŠS Kysucké nové Mesto patrí dlhodobo medzi úspešné atletické kluby na Slovensku. Svoju kariéru začali v našom oddiele/klube a reprezentovali Československo, resp. Slovensko: Milan Behúň, Ján Holák, Milan Slivka, Alena Kučeríková-Močáryová, Jana Kučeríková, Alena Grešáková-Pochybová, Ladislav Halama, Richard Čuntala, Michal Kavacký, Roman Hanzel, Marián Budoš, Adriana Vitková, Ivana Sobolová, Lenka Jakubcová, Tomáš Banetka, Pavol Játi, Marián Hunčík, Jozef Mintách, Peter Tichý st., Patrik Žúbor, Juraj Vitko, Nikola Štefundová, Soňa Kohútová, Peter Tichý ml., Alexandra Zavadská. V dlhoročných slovenských tabuľkách možno nájsť viacerých našich pretekárov – M. Behúňa, M. Slivku, A. Pochybovú, P. Tichého. V súčasnosti sme v rebríčku hodnotenia majstrovstiev Slovenska s 12 medailami (4 tituly, 5 druhých miest, tri tretie) na 21. mieste z 87 bodujúcich klubov, z klubov Žilinského kraja sme aktuálne druhí za AK ZŤS Martin."

Samozrejme, máme záujem o zlepšenie podmienok na tréning i na organizáciu pretekov, a preto atletický klub a vedenie mesta dali vypracovať projekt na rozšírenie atletickej infraštruktúry na Mestskom štadióne (rozšírenie cieľovej rovinky o 2 dráhy, sektory pre technické disciplíny a vodnú priekopu pre behy na 1500 m pr., 2000 m pr. a 3000 m pr.) za viac ako 130 000 eur, pričom dotácia Slovenského atletického zväzu by predstavovala okolo 80 000 eur. Po rokovaní predstaviteľov mesta šla na Slovenský atletický zväz požiadavka na dotáciu na vybudovanie vodnej priekopy (sektoru pre prekážkový beh). Bežci nášho mesta M. Behúň, M. Slivka, J. Holák, P. Gajdoš, M. Vlček dosahovali v tejto disciplíne výborné výsledky, aktuálne P. Plánka je žiackym majstrom SR v behu na 1500 m pr. Slovenský atletický zväz nášmu mestu schválil dotáciu 20 000 eur.

"Vedenie MKŠS – AK Kysucké Nové Mesto sa chce poďakovať primátorovi mesta Ing. M. Mihaldovi, poslancom MsZ Kysucké Nové Mesto a pracovníkom MsÚ za podporu a vynaložené úsilie. Veríme, že podobne ako tartanová dráha aj dobudovanie uvedeného sektoru nám pomôže v príprave na majstrovské podujatia" dodal na záver Mrg. Milan Slivka.

Autor: Redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: