stadion cadca 2019 004Pred niekoľkými dňami bola zverejnená správa o možnosti vytvorenia novej atletickej dráhy v Čadci. Zo štátu sú vyčlenené financie o ktoré sa chce cez projekt uchádzať aj mesto Čadca.

Podľa vyjadrenia mesta Čadca: „Momentálne sa pracuje na projektovej dokumentácii. Tá má byť hotová do konca leta a pripravená na žiadosť o dotáciu zo štátu. Či bude mesto úspešné je zatiaľ predčasné hovoriť, no urobíme preto maximum.“


Čadcu navštívil aj prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok. Témou stretnutia bola aj budúcnosť atletiky v Čadci a vytvorenie novej atletickej dráhy. Na stretnutí prebehli aj prvé rokovania ohľadne novej atletickej dráhy. Mesto chce byť pripravené a schopné uchádzať sa o financie zo štátu.

Ako hovorí primátor mesta Ing. Milan Gura: „Doterajšie úspešné rokovania ukázali, že máme všetky predpoklady na získanie financií. Najdôležitejšiu podmienku máme splnenú, pretože ten kto chce dostať štátnu dotáciu na realizovanie svojho projektu atletickej dráhy, musí mať vysporiadané pozemky. Zatiaľ nepoznáme presné podmienky zadefinovania výzvy, akým podielom sa mesto bude finančne podieľať na výstavbe. Nie je totiž ešte vypísaná, čo čakáme každým dňom. V každom prípade, budeme sa uchádzať o financie z tejto výzvy.“

Mesto oslovilo konzultanta za Slovenský atletický zväz Ing. Mariána Kalabusa, ktorý osobne navštívil náš štadión, zrealizoval zameranie a pripravil podklady na rekonštrukciu atletických objektov na štadióne v Čadci.


nakres stadionŠtadión
v Čadci má potenciál


Podľa počiatočných informácií má štadión potenciál byť štadiónom, ktorý môže hostiť atletické preteky regionálneho, prípadne i národného významu.

Jeho rozmery predurčujú jeho plné využitie. Doterajší bežecký ovál má dĺžku 400 metrov a po obvode i v cieľovej rovinke 6 dráh. Ako jeden z mála štadiónov na Slovensku má ideálny polomer zákrut – 36,5 m, ktorý je preferovaný aj zo strany IAAF.

V rámci plánovanej rekonštrukcie sa počíta s atletickými sektormi (sektor pre skok do diaľky a trojskok, sektor pre skok do výšky, sektor pre skok o žrdi, guliarsky sektor, sektor pre hod diskom a hod kladivom, sektor pre hod oštepom), ktoré budú spĺňať najvyššie požiadavky, niektoré sektory sa budú premiestňovať.

 

Fotografie súčasného stavu atletickej dráhy:

View the embedded image gallery online at:
https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/stadion#sigProIdacff953c39

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: