e biky kysuceDobrá správa pre turistov. Čadčiansky hotel Husárik prichádza s novinkou – požičovňou e-bikov a nabíjacou stanicou pre všetkých zadarmo.

 

V hoteli Husárik pribudol krásny drevený stojan na bicykle. Pri bližšom pohľade zistíme, že to nie je klasický stojan na bicykle – nad ním sú elektrické zásuvky. Hotel spustil novú atrakciu na Kysuciach. Na túto novinku sme sa spýtali majiteľa hotela pána Murča. Zaujímalo nás, či nabíjacia stanica bude pre všetkých.
„Nabíjacia stanica bude pre všetkých turistov na elektrobicykloch, ktorí k nám zavítajú a je to samozrejme zadarmo. Aj bežní návštevníci Husáriku sú tu vítaní. Môžu tu zaparkovať, dať si tu naše pivko Husár a prípadne si nabijú svoj e-bike .“

hotel husarik

Požičovňa e-bikov pre každého

Okrem samotného stojanu s nabíjačkou hotel ide ďalej a sám zakúpil niekoľko vysokokvalitných elektrobicyklov. Spýtali sme sa preto, či si budú môcť zapožičať bicykel aj bežní turisti, nielen hoteloví hostia.
„Samozrejme, požičovňa elektrobicyklov je určená aj pre širokú verejnosť a všetkých nadšencov cyklistiky, ktorí si chcú užiť Kysuce zo sedla na bicykli. Ale lepšie bude rezervovať si bicykel dopredu, buď telefonicky alebo na našej webovej stránke, na základe toho sa urobí rezervácia. Dohodneme si čas na kedy vás bude čakať pripravený bicykel, veľkosť bicykla a dobu, na aký čas si ho zapožičiate. Cena jedného prenájmu je od 30 do 35 euro na dvanásť hodín, čiže na pol dňa.“

Myslia aj na doplnkovú výbavu

Podľa našich informácií turisti, napríklad rodiny s deťmi nemusia mať starosti ani s výbavou, hotel zabezpečí prilbu, prípadne aj ľahkú bundu proti vetru. Navyše, pre všetkých návštevníkov sa dá zakúpiť na recepcii napríklad lepiaca sada alebo iné základné servisné vybavenie.

e biky kysuce

Husárik je skvelé miesto ako východisko na túry

Hotel investuje mnoho úsilia do toho, aby Husárik a jeho okolie bol viac propagovaný. Chce, aby hrebeň a turistické trasy na tomto mieste ožili. V ďalšej otázke sme sa opýtali, či sa snažia aj o to, aby to bolo prístupné aj pre cyklistov.

„Áno, je to tak. Vedieme intenzívne rokovania s VÚC Žilina ohľadom toho, aby sme si zobrali do správy hrebeň Husárik-Semeteš a samozrejme ho chceme oživiť a urobiť ho dostupnejším ako je v teraz. Momentálne sú tam niektoré úseky dosť zdevastované, takže ich musíme nejakým spôsobom opraviť a spriechodniť. Toto chceme urobiť v rámci občianskeho združenia Husárik. Združenie si dalo aj úlohu upraviť a vyčistiť trasy, urobiť nejaké lávky a prechody. No je to zatiaľ bez iných finančných prostriedkov, to znamená, že je to čisto na občianskom združení Husárik, všetky financie aj práca."

panorama nad cadcou

Kam sa až na e-biku z Husárika dostanem?

Majiteľa hotela sme sa spýtali na detaily o nových e-bikov: „Komfortne a úplne v pohode na jedno nabitie si môžete naplánovať výlet dlhý cca 50 kilometrov. Pokiaľ však plánujete dlhšiu trasu, je tam možnosť zobrať si aj náhradnú batériu. Zvažujeme však spraviť ešte ďalšie dve nabíjacie stanice priamo na hrebeňovke, niekde smerom na Semeteš ak by si niekto zdatný zvolil trasu napríklad Dlhá – Semeteš – Makov, aby si mohli bicykel dobiť niekde po ceste.“

Husárik ožíva, prichádzajú sem aj Kysučania, napríklad na svoj nedeľný výlet. Aj vy to vnímate tak, že sa tu začínajú objavovať aj domáci?
„Áno, už pozorujeme aj nárast domácich návštevníkov, čo nás samozrejme teší. Parkovisko je bezplatné pre všetkých našich návštevníkov, nielen ubytovaných hostí. Stačí si dať pivo a môžete si urobiť výlet po nádhernom hrebeni."

Autor, foto: Peter Kolembus

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: