Rekonštrukcia bude prebiehať v troch etapách, obmedzenia v doprave pocítime najskôr začiatkom mája.

Vo štvrtok 24.3.2022 sa konalo pracovné stretnutie k plánovanej oprave mosta v Radoli v sídle Slovenskej správy ciest v Žiline. Témou bola organizácia dopravy počas rekonštrukcie tohto mosta. Na stretnutí bol aj primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda, starosta Radole Anton Tkáčik a poradca ministra dopravy pre región Kysuce Jozef Mozol. Zhotoviteľom prác sú Cestné stavby Liptovský Mikuláš.

O výsledkoch stretnutia hovorí J. Mozol: "Pracovať na stavbe sa bude nepretržite 7 dní v týždni v čase od 06.00 – 18.00 hod. Na základe požiadaviek samosprávy sa vo výnimočných prípadoch predĺži pracovná doba do 22.00 hodiny. V čase dopravných špičiek bude riadiť dopravu polícia. Začiatok výstavby je naplánovaný na začiatok apríla.

Bude zabezpečená koordinácia so zhotoviteľom privádzača D3 Kysucké Nové Mesto - prvé stretnutie aj za účasti dopravnej polície zorganizujem začiatkom budúceho týždňa."

3 etapy rekonštrukcie

Rekonštrukcia mosta bude prebiehať v 3 etapách:

  • 1. etapa – má trvať približne mesiac (z dôvodu betonáže na obchádzkovej trase a dodržania normou stanoveného času na vytvrdnutie betónu, min. 21 dní) a počas nej sa bude pripravovať obchádzková trasa v smere od Žiliny do Čadce. Konkrétne ide o vedľajší most, ktorým sa napájajú vodiči na cestu I. triedy idúci z Radole do Čadce. Počas tejto etapy bude Radolský most prejazdný v oboch smeroch! 1. etapa má začať 04.04.2022, počas víkendu 02.04-03.04.2022 sa bude osádzať dopravné značenie. Následné práce: búranie obrubníkov, podložie, realizácia betónovej vrstvy. Etapa má trvať cca mesiac, počas nej bude zákaz odbočenia smer Radoľa-Čadca.
  • 2. etapa – jeden jazdný pruh v smere do Čadce bude uzatvorený. Vodiči idúci v smere na Žilinu bude prechádzať druhým jazdným pruhom po Radoľskom moste. Vodiči idúci v smere na Čadcu budú prechádzať cez vedľajšiu obchádzkovú trasu.
  • 3. etapa – jeden jazdný pruh v smere do Žiliny bude uzatvorený. Vodiči idúci v smere na Žilinu bude prechádzať druhým jazdným pruhom po Radoľskom moste. Vodiči idúci v smere na Čadcu budú prechádzať cez vedľajšiu obchádzkovú trasu.
    (zdroje – J. Mozol, M. Mihalda)

Dopravné obmedzenia na ceste 1/11 začiatkom mája

Podľa M. Mihaldu pocítime dopravné obmedzenie na ceste 1/11 najskôr začiatkom mája, teda v 2. etape prác. J. Mozol uviedol, že práce majú trvať cca 9 mesiacov.

Okrem tohto mosta budú rekonštrukčné práce prebiehať aj na moste v Kysuckom Lieskovci, tieto práce by mali trvať cca 5 mesiacov. Začiatok tejto výstavby zatiaľ nie je známy.

autor: redakcia
foto: J. Mozol

Viac o téme:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: