oprava most radolaOkresný úrad vydal všetky potrebné povolenia pre realizáciu dočasných dopravných značení a prvá fáza rekonštrukcie sa tak môže začať. Kedy sa tak stane?

Informáciu o vydaní všetkých potrebných povolení ohlásil Jozef MOZOL: "Okresný úrad vydal všetky potrebné povolenia pre realizáciu dočasných dopravných značení a prvá fáza rekonštrukcie sa tak môže začať."

Ako sme vás už predtým informovali, rekonštrukcia bude prebiehať v troch etapách, obmedzenia v doprave pocítime najskôr začiatkom mája. Práce majú trvať cca 9 mesiacov.

Prvá fáza rekonštrukcie sa môže začať.
Spúšťa sa od 11.apríla 2022

Problematiku podrobne sleduje aj primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda: "Podľa posledných informácií, budúci týždeň sa začne s prípravou značenia a dočasnej trasy. Zhruba do mája sa obmedzenie dopravy nikoho nedotkne. Až od mája sa začne s prácami na hlavnej ceste."

Rekonštrukcia mosta bude prebiehať v 3 etapách:

 • 1.etapa: Táto fáza bude trvať približne mesiac a počas nej bude premávka na Radoľskom moste bez obmedzení.
  V tomto období sa bude pripravovať obchádzková trasa, ktorou budú počas rekonštrukcie jazdiť vodiči od Žiliny smerom na Čadcu.
  Ide o vedľajšiu cestu (tzv. bypass), ktorou sa vodiči smerujúci z Radole do Čadce napájajú na hlavnú cestu (cesta I.triedy).
  Pravdepodobne v strede budúceho týždňa bude prebiehať betonáž v rámci budovania obchádzkovej trasy, preto vás chcem požiadať o zvýšenú pozornosť za volantom.
 • 2.etapa: jeden jazdný pruh v smere do Čadce bude uzatvorený. Vodiči idúci v smere na Žilinu bude prechádzať druhým jazdným pruhom po Radoľskom moste. Vodiči idúci v smere na Čadcu budú prechádzať cez vedľajšiu obchádzkovú trasu.
 • 3.etapa: bude rekonštruovať druhý jazdný pruh, smer dopravy na Žilinu. Vodiči idúci v smere na Čadcu budú prechádzať cez vedľajšiu obchádzkovú trasu.
  (zdroje – J. Mozol, M. Mihalda)

oprava most radola trasy1

oprava most radola trasy3

oprava most radola trasy2

"Most Radoľa sa nachádza v kategórii 6, čo znamená veľmi zlý stav. V kategórii 7 sa už mosty zatvárajú, čo si v tomto prípade neviem ani predstaviť. Všetci si uvedomujeme, aký dôležitý pre dopravu tento most je. Rekonštrukcia je viac ako potrebná a aj keď nás čaká náročné obdobie, verím že to zvládneme" dodáva Jozef MOZOL, poradca ministra dopravy pre Kysuce.

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: