vyvysene zahony kornaZimné obdobie využil Obecný podnik Korňa, s.r.o. na výrobu vyvýšených záhonov. Občania o ne prejavili veľký záujem.

Ešte koncom roka 2021 založila Obec Korňa Obecný podnik Korňa, s.r.o., registrovaný sociálny podnik. Do prevádzky ho spustila na začiatku terajšieho roka 2022.

"Podnetom na jeho založenie bola návšteva štátneho tajomníka z Ministerstva regionálneho rozvoja a investícií Dušana Veliča, s ktorým som diskutovala o problémoch v našom regióne. Na základe podpory poslancov obecného zastupiteľstva sa nám podarilo podnik úspešne založiť a uviesť do prevádzky," hovorí starostka obce Marianna Bebčáková.

O vyvýšené záhony je záujem

Obecný podnik má v predmete svojej činnosti starostlivosť o verejné priestranstvá pre obec Korňa. Navyše sa stará o údržbu verejnej zelene, kosenie cintorína a všetky ďalšie činnosti, ktoré so starostlivosťou o obec súvisia.

Jednou z činností podniku je aj výroba jednoduchých výrobkov z dreva.

vyvyseny zahon vyroba 1

vyvyseny zahon vyroba 2

M. Bebčáková: "Práve toto zimné obdobie sme využili na výrobu vyvýšených záhonov, o ktoré prejavili záujem naši občania. Je to moderný spôsob pestovania byliniek, ovocia, zeleniny a kvetín."

Výhodou vyvýšených záhonov je to, že šetria priestor a zohľadňujú aj estetickosť. Dôležité je však dodržať skladbu zeminy, aby sme dosiahli bohatú úradu aj bez skleníkov.

Korňa sa môže pochváliť šikovnými ľuďmi

O tom, že v Korni žije mnoho zručných a šikovných ľudí sme už viackrát informovali. Prinášame výber niektorých z nich:

autor: redakcia
foto: obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: