ocenenie jozef chrensc01Dňa 11.12.2020 sa konalo v obci Korňa koncoročné obecné zastupiteľstvo, na ktorom udelili poslanci obecného zastupiteľstva ocenenie pánovi Jozefovi Chrenščovi (rodákovi z Korne).

Pánovi Chrenščovi bolo udelené Čestné uznanie za tvorivú a umeleckú činnosť v prospech obce Korňa.

Napriek ťažkému úrazu vytvoril pre obec krásne drevorezby

Pán Jozef Chrenšč vychoval spolu s manželkou Dankou dve deti. Pracoval pre spoločnosť Váhostav ako zámočník až do doby, kedy sa mu radikálne zmenil život. V decembri roku 2000 sa mu stal ťažký pracovný úraz, kedy prišiel o ruku aj nohu. Po dlhodobej liečbe sa rehabilitoval v Kováčovej. Tu videl a spoznal mnoho postihnutých ľudí a to, čo všetko takýto ľudia dokážu. To ho naštartovalo a začal sa venovať rezbárstvu. Začínal s jednoduchými výrobkami ako sú varechy a postupne začal skúšať náročnejšie výtvory. Za svoj život vytvoril množstvo nádherných diel, ktoré sú obdivované nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

betlehem

Starostka obce Ing. Marianna Bebčáková: "Pre našu obec Korňa zhotovil betlehem, ktorý bol požehnaný na minuloročných vianočných trhoch. Z jeho dielne pochádza aj uvítacia tabuľa pri vstupe do našej obce a socha pilčíka."

Po udelení ocenenia daroval obci Korňa ďalší vyrezávaný betlehem, ktorý bude umiestnený v kancelárii obecného úradu.

betlehem korna jozef chrensc

"Pán Jozef je naozaj výnimočný človek, ktorý napriek ťažkému osudu nestratil chuť žiť. Oporou mu je najmä jeho blízka rodina a jeho koníček – rezbárčenie," dodáva Marianna Bebčáková.

Starostka obce na koncoročnom zastupiteľstve udelila poďakovanie dlhoročnej zamestnankyni – matrikárke pani Daniele Neherovej za jej obetavú prácu pre obec pri príležitosti jej krásneho životného jubilea.
Poďakovanie udelila starostka obce aj dobrovoľnému hasičskému zboru Korňa za ich dobrovoľnícku činnosť a pomoc pri celoplošnom testovaní.

Autor: redakcia
Foto: obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: