korna vandaliVandalizmus na Kysuciach je stále prítomný. Najnovšie vyčíňanie v Korni je toho dôkazom.

Na našej stránke mojekysuce.sk radi zverejňujeme príspevky o zlepšení a skrášlení verejných priestorov. Z Korne sme minulý rok toho zverejnili veľa. Do obnovy a skrášlenia obce sa zapojilo množstvo miestnych občanov, ktorí často nezištne pomáhajú dobrej veci. Je neuveriteľné, že sa nájdu ľudia, ktorí prácu a nadšenie iných devastujú. Právo toto sa stalo v Korni v dnešných nočných hodinách.

Vandali v Korni

Starostke obce Korňa Marianne Bebčákovej sa tiež ťažko hľadali slová, avšak zaslala nám vyjadrenie k tomuto vandalskému činu:

„V nočných hodinách zo štvrtka na piatok vandali úmyselne zničili mapu katastra obce s turistickými atraktivitami pod uvítacou tabuľou do obce, zničili aj debnenie zo zrubového obkladu. Škoda na majetku obce bola oznámená aj príslušníkom polície, ktorí vykonali obhliadku miesta činu. Smútok, sklamanie a pohoršenie... obzvlášť sa ma dotkol tento vandalský čin, pretože si vážim práce zamestnancov obce ako aj všetkých obyvateľov, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú obci v jej budovaní. Uvítacia tabuľa s mapou do obce mala obzvlášť veľký obdiv nielen u domácich, ale aj u turistov. Verím, že aj vďaka aktivite a akýmkoľvek informáciám od našich občanov sa podarí vandalov vypátrať a potrestať.“

korna vandali2

K týmto slovám azda nie je čo dodať. Téme vandalizmu nielen v Korni, ale na celých Kysuciach sa budeme venovať v najbližších dňoch.

Prečítajte si:

Autor: redakcia, foto Marianna Bebčáková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: