most kornaTak ako aj iné obce aj obec Korňa sa potýka s nedostatkom financií na nutné opravy miestnych komunikácii. Po konzultácií so statikom sa most rozhodli opraviť svojpomocne. K mostu pridali aj sochu pilčíka. 

Koncom augusta sa v obci podarilo urobiť rozsiahlejšiu opravu mosta do osady Komaníková. Most bol dezolátnom stave a bola nutná jeho rekonštrukcia.

"Keďže finančných prostriedkov v obecnom rozpočte nie je nazvyš a oprava mostu bola nevyhnutná, pustili sme sa do opravy svojpomocne po odbornej porade so statikom," uvádza starostka obce Marianna Bebčáková
"Zamestnanci postupne pod vedením majstra Jána Srníčka vybetónovali nové opory a zosilnili nosníky starej mostovej konštrukcie, vyrobili nové zábradlie. Počas tejto rozsiahlej opravy obci veľmi materiálne pomohol miestny pilčík Vladimír Vráblik," hovorí starostka.
Pri zrekonštruovanom moste na znak vďaky obyvatelia umiestnili drevenú sochu pilčíka, ktorú vyhotovil rezbár a rodák z Korne Jozef Chrenšč. Socha je zastrešená nádherným prístreškom s motívom ručných oblúkových píl. Prístrešok je opäť z dielne miestneho majstra a zároveň obecného pracovníka Miroslava Smažáka, ktorého sme už spomínali. 

"Všetkým pracovníkom obce za skvele odvedenú prácu patrí moja pochvala, uznanie a poďakovanie" dodáva starostka obce.

Prečítajte si aj: 

autor: redakcia
foto: obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: