nemocnica projekt vNemocnica bola úspešná vo výzve na Eurofondy. Financie pôjdu na modernizáciu prístrojovej techniky.

Kysucká nemocnica v Čadci vytvorila projekt, ktorý schválilo ministerstvo zdravotníctva a získala 2 456 729 EUR na modernizáciu prístrojovej techniky.

Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld hovorí: "Naša nemocnica bola úspešná vo výzve na Eurofondy. Oplatilo sa bojovať - ďakujem všetkým kolegom, čo nám pomohli pri tvorbe projektu, ako aj Žilinskému samosprávnemu kraju za podporu. Bolo to veľmi hektické, keďže sme spolu s projektom museli poslať aj schválený transformačný plán Ministerstvom zdravotníctva - bol to rozsiahly dokument, ktorý bol podmienkou podania žiadosti. Nakoniec nám ho na MZ schválili v posledný možný deň podania žiadosti, čo bolo veľmi stresujúce, ale podarilo sa."

nemocnica projekt

Dodáva, že sa pri podávaní žiadosti vyskytli aj technické komplikácie, ktoré sa ale rýchlo podarilo vyriešiť: "Žiaľ, pridali sa komplikácie s mojimi digitálnym podpisom - prestal mi fungovať čip na občianskom preukaze. Na polícii mi vedeli urobiť nový op do dvoch dní, čo bolo neskoro. Napadlo nás niekoho splnomocniť podaním žiadosti, pričom tá osoba musela mať aktivovaný digitálny podpis, našťastie sa taký človek našiel, rýchlo sme bežali k notárovi overiť splnomocnenie a podali žiadosť."

autor: redakcia
foto: redakcia, M. Šenfeld

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: