lieskovec mostPráce na moste v Kysuckom Lieskovci napredujú, ich ukončenie sa predpokladá ešte tento mesiac.

Oprava mosta a s tým súvisiace dopravné zdržania v Kysuckom Lieskovci sú pre Kysučanov témou na každý deň - pravidelne sa v kolónach stojí aj vyše hodiny. Od októbra kedy dopravu riadia semafory je situácia na ceste náročná a mnohí preto používajú obchádzkové trasy. O kolónach už rokovali aj kompetentní, no ako píše Ľubomír Jánoška z D3preEurópu vo svojom príspevku, rozumné riešenie Slovenská správa ciest nenašla a vodiči teda musia aktuálnu situáciu strpieť.

Práce majú byť dokončené v novembri

Opýtali sme sa Slovenskej správy ciest, kedy sa predpokladá ukončenie prác na moste. Podľa plánov to malo byť v novembri, no dodrží sa tento termín?

"Ukončenie stavebných prác na mostnom objekte pre spojazdnenie oboch jazdných pruhov, predpokladáme v 3. dekáde mesiaca november 2022," odpovedal Vladimír Veveričík zo SCC.

V zimných mesiacoch sa na moste v Radoli nebude pracovať

Aktuálne prebieha rekonštrukcia aj na moste v Radoli. Zhotoviteľ na stavbu nastúpil 5.9.2022, podľa zmluvy sa ukončenie výstavby predpokladá do 8 mesiacov od odovzdania staveniska.

Križovatka v Radoli

V zmluve sa však uvádza, že sa v zimných mesiacoch na moste nebude pracovať - zimné obdobie je obdobie od 01.12. príslušného kalendárneho roka do 1.3. nasledujúceho kalendárneho roka. Práce na moste teda môžu trvať do začiatku leta 2023.

autor, foto: redakcia

Viac o téme:

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: