semafor cestaVodiči musia od dnes rátať so zvýšeným zdržaním na ceste 1/11 z Čadce do Žiliny a opačne. Od 10.10.2022 je premávka presmerovaná za účasti polície do jedného jazdného pruhu so semaforom.

Od pondelka 10.10.2022 riadia premávku v Kysuckom Lieskovci semafory. Na ceste prebieha oprava mosta, umiestnenie semaforov a presmerovanie na jednosmernú dopravu je ďalšou z fáz prác.

ŽSK o zdržaní, na ktoré sa musia vodiči pripraviť uvádza: "Cesta nie je vo vlastníctve župy, ale považujeme za dôležité upozorňovať cestujúcich, keďže si uvedomujeme, že doprava v okolí Žiliny je problematická, s mnohými obmedzeniami, ktoré spôsobujú komplikácie dochádzajúcich do zamestnania a škôl. Semafor v Kysuckom Lieskovci bude osadený do konca novembra 2022."

V akom stave sú obchádzkové trasy?

Pracuje sa aj na obchádzkových trasách, takže cesta z a do Žiliny z Kysúc je momentálne zdĺhavá. Vodiči môžu využiť trasu Čadca - Turzovka - Veľké Rovné, kde sa dokončuje rekonštrukcia mostného objektu. Spomínané úseky sú prejazdné bez výraznejších obmedzení.

Druhou možnosťou je trasa Krásno nad Kysucou - Stará Bystrica - Radôstka - Lutiše, Belá - Krasňany, kde prebieha zosilnenie mosta a nákladná doprava nad 29 t je presmerovaná na cestu I/18 cez k. ú. Strečno. 

Aktuálne zdržania

Aktualizácia o 16:00: na hlavnom ťahu pri Kysuckom Lieskovci v smere zo Žiliny je zdržanie asi 60 minút, v smere z Čadce sa zdržíte viac ako 75 minút.

autor: redakcia
foto: ŽSK - ilustračné

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: