podpis zmluvy d3Minister dopravy Andrej Doležal informoval o získaní financií na vypracovanie projektovej dokumentácie úseku Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto.

"Veľký krok pre D3 na Kysuciach." Týmito slovami opisuje Andrej Doležal na sociálnej sieti významný posun vo výstavbe D3. Oznámil, že dochádza k podpisu zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou o nenávratnom finančnom príspevku na projektovú dokumentáciu pre diaľničný úsek D3 Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto.

Ďalej minister dopravy uvádza: "Vďaka tomu môžeme prefinancovať náklady projektu z európskych fondov, čím ušetríme zdroje štátneho rozpočtu. Táto dokumentácia bude podkladom pre verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby a zároveň tým vytvárame priestor na spustenie stavebných prác na diaľnici D3, ktorá je našou prioritou pre programové obdobie 2021 - 2023. Výška príspevku je takmer 2 milióny eur."

Z uvedeného príspevku ministra je dôležitá informácia, že ministerstvo plánuje dostavbu D3 v  programovom období 2021 - 2023. Pre Kysučanov je podstatnou informáciou práve tento termín. Verme, že po mnohých vyjadreniach o prioritizácii tejto diaľnice dôjde v najbližšom období k reálnej výstavbe. Na dostavbu diaľnice Kysučania čakajú už takmer 25 rokov.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: