lieskovec 111Dobrá správa - od včera bol most, na ktorom prebieha rekonštrukcia, sprejazdnený v oboch smeroch. 

Polícia SR na sociálnej sieti stručne informovala: "CESTA I/11 KYSUCKÝ LIESKOVEC PREJAZDNÁ. Premávka na moste v Kysuckom Lieskovci - cesta 1/11 je od dnešného dňa spustená v oboch smeroch."

Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci, ale hlavne na križovatke do Kysuckého Nového Mesta už bola naozaj potrebná. Najmä ten v Radoli bol dlhodobo zanedbávaný a rekonštrukcia je realizovaná doslova v hodine dvanástej.
O moste v Kysuckom Lieskovci mnoho vodičov ani netušilo, ale aj tu muselo dôjsť k dôslednej rekonštrukcii. Prvá fáza prebehla relatívne bez obmedzení vodičov, avšak po začatí opráv druhej strany mosta, bola doprava obmedzená na jeden jazdný pruh. Toto spôsobilo kolóny, ktoré Kysučanov trápili celé týždne. Tento krok bol kritizovaný, mnohí upozorňovali, že kompetentní neurobili dosť ako kolóny zmierniť.  

Kolónam v Kysuckom Lieskovci kvôli oprave mosta je však koniec. Málokto čakal, že k uvedeniu prevádzky v oboch smeroch sa dočkáme už tento mesiac, za čo treba SSC a realizátora pochváliť. Je však jasné, že jediné dlhodobé riešenie je dostavba celej diaľnice na Kysuciach, toho sa však ešte roky nedočkáme. A práve tento fakt je skutočným zlyhaním kompetentných.

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: