lavicka projekt cadcaNa projekt sa podarilo vyzbierať ešte vyššiu sumu, ako bola plánovaná. Nábrežie pri Kysuci bude onedlho krajšie.

Cieľom projektu "Lavička si hľadá kamošku" je zmeniť a skrášliť nábrežie pri Kysuci pred budovou KERICU. Kampaň, ktorej účelom bolo vyzbierať financie na zrealizovanie projektu končí zajtra a už teraz môžeme zhodnotiť, že mala úspech.

"Startlab kampaň mala za cieľ vyzbierať financie na realizáciu konštrukcie. Kampaň bola naplánovaná na 45 dní. Dnes sme 24 hodín pred ukončením a z plánovanej sumy 7800 € sme vyzbierali 7920 € a prispelo 236 prispievateľov. Čo dodať, len veľké ďakujem 😊 Taktiež nám schválila financie nadácia KIA v hodnote 1000 €," hovorí Mirka Petríková z KERICU.

lavicka projekt cadca v

Uvádza aj, že dostali povolenie od Slovenského vodohospodárskeho podniku a že majú podané projekty v nadácii MOBIS a na ministerstve investícii, kde čakajú na rozhodnutie.

Čo sa bude teraz diať?

V pláne sú nasledovné kroky:

  • Zadali do výroby konštrukciu lavičky
  • Mesto Čadca zabezpečí odstránenie poškodeného zábradlia
  • Bude zrealizované ukotvenie konštrukcie vo svahu
  • Bude osadená konštrukcia na ukotvenie
  • Na konštrukciu budú primontované plastové dosky na sedenie
  • Uskutoční sa veľká brigáda na finálnu úpravu terénu

Vizualizácia projektu

Na „Lavičke“ sa stretneme zrejme v auguste

"Predpokladáme, že v auguste bude veľké otvorenie, kde chceme pozvať všetkých, ktorí sa zapojili, pomáhajú nám a osobne im poďakovať. Držte palce, nech finálna fáza ide podľa plánu a v auguste sa na „Lavičke“ stretneme," dodáva M. Petríková.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: KERIC

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: