lavicka projektRealizácia projektu je opäť o niečo bližšie a posúva sa do ďalšej fázy.

Už v lete by sme sa mohli tešiť z pekného projektu nazvaného „Lavička si hľadá kamošku“. Ideou je zmeniť a najmä skrášliť nábrežie Kysuce pred budovou KERICU, a to formou ambiciózneho projektu.

Mirka Petríková z KERICU nám priblížila, že cieľom je sfunkčniť a sprístupniť nábrežie. Na začiatku projektu bolo cez dotazníky potrebné zistiť, aké majú ľudia predstavy o podobe nábrežia. Nasledovali rokovania s inštitúciami a pripravovanie návrhov. Projekty už sú vypracované a ďalšou dôležitou fázou je financovanie.

Projekt môžete podporiť aj vy

M. Petríková uvádza, že sa rozhodli vytvoriť kampaň na stránke STARTLAB, ktorú spustili len včera. "Cieľom kampane je vyzbierať sumu 7800 €. Včera sme kampaň spustili, začali sme obtelefonovávať priateľov, príbuzných a v prvý deň sa nám podarilo vyzbierať 990 €, čo je skoro 13 percent cieľovej sumy."

Idea projektu sa teda teší obľube. Kampaň na STARTLABe bude trvať ešte 43 dní, minimálna suma príspevku je 5 € a každá suma sa počíta.

Navyše, tí, ktorí prispejú môžu získať darček: "Prispením - okrem toho, že pomôžete projekt zrealizovať - taktiež môžete získať darček. Pri príspevku 25 € KERIC zošit, 50 € KERIC tričko a pri vyšších sumách sú ďalšie prekvapenia. Veríme, že sa nám podarí nájsť dostatok ľudí, ktorí tomuto projektu fandia a podporia ho a že v lete už budeme novú oddychovú zónu využívať."

Prečítajte si viac o projekte:

autor: redakcia
foto: KERIC

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: