dialnica D3 01Včera sme obdržali informáciu, že úsek D3 Čadca - Bukov - Svrčinovec spustia v pondelok. Túto správu potvrdila aj NDS na svojich webových stránkach, kde zatiaľ uviedla jednoduchú informáciu: "Otvárame 21.12.2020"

Čaká nás posledné krátke obmedzenie

Tesne pred spustením dôjde ešte ku krátkej výluke z dôvodu presmerovania dopravy z novo otváraného úseku D3 na cestu I/11A. "Tunel Horelica bude cca na dobu 4 hodín uzatvorený, pričom doprava bude presmerovaná v Čadci a v obci Oščadnica na obvyklú obchádzkovú trasu," dodáva pplk. Peter Kotek, riaditeľ okresného dopravného inšpektorátu v Čadci.

 

Diaľničný úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec

Diaľničný úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec je súčasťou diaľničného ťahu D3 a dopĺňa diaľničnú sieť v smere Žilina – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité. Celková dĺžka úseku Čadca, Bukov – Svrčinovec je 5 673 m.
Pri výstavbe sa použilo: 92 206 t asfaltových zmesí a 173 203 m3 betónových zmesí. Celkový počet stavebných objektov je 282, počet mostných objektov je 19 - spolu majú dĺžku 3 563 m. (zdroj: www.asb.sk, viac informácií nájdete tu)

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: