d3 cadca bukov svrcinovecUž tento rok sa dočkáme spustenia úseku D3 Čadca - Svrčinovec. Poďakovanie si zaslúžia aj Kysučania, ktorí sa na výstavbe tohto projektu podieľali.

Dovoľte mi napísať poďakovanie v mene D3 pre Kysuce, Združenia podnikateľov Kysúc a VÚC Žilina za výstavbu časti diaľnice D3 Čadca - Svrčinovec. Sme svedkami výstavby najväčšieho cestného projektu v histórii Kysúc. Je to ohromné dielo, ktoré prispeje k rozvoju širšieho regiónu.

Chcel by som poďakovať EÚ za financovanie tohto diela. Bez výraznej podpory sa tak veľké dielo nedá postaviť.

d3 cadca bukov svrcinovec v

Ďakujeme NDS

Ďalej chcem poďakovať NDS za ohromný kus na poli organizačnom, riadiacom aj kontrolnom. Osobne by som rád poďakoval Ing. Zoltánovi Bodnárovi za nasadenie, prácu aj vzťah ku Kysuciam.

Chcel by som poďakovať zhotoviteľom STRABAG, s. r. o., PORR, s. r. o., HOCHTIEF CZ a. s. ..., všetkým dodávateľom a každému pracovníkovi, ktorý sa podieľal na tak náročnom diele, akým D3 v Čadci je. Rozsah diela je ohromný.

Čo je diaľničný úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec

  • Diaľničný úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec je súčasťou diaľničného ťahu D3 a dopĺňa diaľničnú sieť v smere Žilina – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité. Celková dĺžka úseku Čadca, Bukov – Svrčinovec je 5 673 m. Pri výstavbe sa použilo 92 206 t asfaltových zmesí a 173 203 m3 betónových zmesí. Celkový počet stavebných objektov je 282, počet mostných objektov je 19 - spolu majú dĺžku 3 563 m. (zdroj: www.asb.sk, viac informácií nájdete tu)

Ďakujeme Kysučanom

Chcel by som poďakovať obyvateľom Čadce a Svrčinovca za trpezlivosť počas výstavby. D3 zasiahla do životov obyvateľov a určite zmenila osudy mnohým ľuďom.

Áno, poďakovanie patrí aj našim regionálnym politikom a pracovníkom samosprávy. Ďakujeme PhDr. JUDr. Jánovi Podmanickému, poslancovi NR SR, ktorý sa na úrovni poslanca a regionálneho politika pričinil pre samotnú výstavbu D3 na Kysuciach. Rovnako ďakujeme Ing. Jozefovi Grapovi, ktorý stál úplne na začiatku zrodu myšlienky výstavby diaľnice cez Kysuce a tiež aktívne pôsobí v iniciatíve D3 pre Európu. Poďakovanie patrí primátorovi mesta Čadca Ing. Milanovi Gurovi a jeho tímu a starostke obce Svrčinovca Mgr. Renáte Majchrákovej. Samozrejme, ďakujeme aj starostom ďalších kysuckých samospráv.

Chcel by som vyjadriť nádej, že sa nám podarí prekonať všetky prekážky a dobudujeme chýbajúcu časť D3 v blízkej budúcnosti. Verím, že spoločnými silami región zvládne aj dokončenie výstavby D3.

d3 cadca bukov svrcinovec v2

Prioritizáciu výstavby diaľnic máme za sebou. Teraz potrebujeme financie a nasadenie. Verím, že za pomoci Európskej únie to zvládneme. Tu treba poďakovať za svoje nasadenie županke Ing. Erike Jurinovej.

No a nezabúdajme na nekonečnú prácu polície pri riadení a organizovaní dopravy, pracovníkom hromadnej dopravy patrí vďaka za ich trpezlivosť. Potom sú to pracovníci záchranárskych zložiek a ďalší.

Verím, že výstavba diaľnic na Slovensku a ich spojenie s diaľničnou sieťou EÚ prinesie prosperitu a konkurencieschopnosť aj nášho regiónu. K tomu potrebujeme plán obnovy a hlavne vzdelania - aby nasledujúca generácia vedela využiť potenciál, ktorý nám D3 prinesie.

Prečítajte si aj:

Ing. Ľubomír Jánoška
D3 pre Kysuce
D3 pre Európu
Združenie podnikateľov Kysúc
VÚC Žilina-mobilita

foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: