most podzavoz svrcinovec 2021 004Provizórny most Čadca - Svrčinovec bol spustený do prevádzky zhruba pred rokom. Mal by slúžiť počas výstavby nového premostenia v mieste terajšieho starého mosta, ktorý už nevyhovuje.

Pôvodný most nevyhovoval svojimi parametrami intenzívnej doprave na ceste I/11 a tiež budúcej železničnej preprave a to aj z dôvodu jeho malej podjazdnej výške.
Most sa preto zbúral a na jeho mieste sa stavia nový mostný objekt, ktorý bude šírkovými parametrami zodpovedať očakávaným intenzitám dopravy a taktiež sa zdvihne, aby bola zabezpečená potrebná podjazdná výška pre pripravovanú modernizáciu železničnej trate.

Kým sa most postaví, do užívania bol 1.8.2020 spustený provizórny most ponad železničnú trať na ceste I/11 Čadca-Svrčinovec, časť Podzávoz vedľa existujúceho mostného objektu a má dočasne slúžiť pre obidva smery, pokiaľ bude vybudované nové premostenie v mieste terajšieho mosta, ktoré by malo trvať niečo vyše roka. Jeho spustenie do prevádzky sprevádzali viaceré komplikácie.

Bude nový most dokončený podľa plánu?

„Most odovzdáme motoristom do užívania po kolaudačnom konaní, predpokladom koncom tohto leta. Rozdiel medzi pôvodným a novým mostom je v počte mostných polí. Kým pôvodný bol dvojpoľový, nový most bol po zohľadnení požiadaviek ŽSR s prihliadnutím na modernizáciu trate a novú polohu koľají navrhnutý ako jednopoľový.“ dodáva Eva Žgravčáková z NDS

Naš tip: Server mojekysuce.sk sa doprave pravidelne venuje. Máme vyhradenú aj samostatnú sekciu "DOPRAVA", kde si môžete pozrieť aktuálnu situáciu na kysuckých cestách aj prostredníctvom online kamier.

Autor: redakcia
Foto: Roman Hroš

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: