most cadca podzavozDopravná situácia sa môže onedlho skomplikovať búraním starého mosta v časti Čadca - Podzávoz na medzinárodnom cestnom ťahu v súvislosti s výstavbou diaľnice D3 a presmerovaním dopravy na dočasné premostenie. K premosteniu sa nám vyjadrila aj Národná diaľničná spoločnosť.

Provizórny most ponad železničnú trať na ceste I/11 Čadca-Svrčinovec, časť Podzávoz má dočasne slúžiť pre obidva smery, pokiaľ bude vybudované nové premostenie v mieste terajšieho mosta.

Dočasné premostenie sa už viackrát spomínalo a to najmä s vyjadrenými obavami, že by mohlo spôsobovať určité problémy s nájazdom najmä pre kamiónovú dopravu.

Provizórny most čaká na kolaudačné rozhodnutie

Provizórny most je pripravený a čaká sa na samotné presmerovanie dopravy. Na našu otázku kedy tak bude vykonané nám odpovedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Aktualizované:

"Preberacie konanie na objektoch bolo 8.1.2020. Dňa 9. 1. 2020 bola zaslaná žiadosť o začatie kolaudačného konania. Kolaudačné konanie je zvolané na 30.1.2020. Právoplatnosť rozhodnutia predpokladáme okolo 20. 2. 2020. Až bude kladné, v deň nadobudnutia právoplatnosti bude doprava presmerovaná."

Na vyjadrenú obavu ohľadne nájazdu na premostenie dodala: "Parametre prístupovej komunikácie sú navrhnuté v zmysle technickej normy, prevádzkyschopnosť zabezpečuje zhotoviteľ diela. Na dočasných mostoch nie sú obmedzenia. Môžu po nich jazdiť aj nákladné vozidlá. Predpoklad využitia dočasných mostov jeden rok."

cadca docasny most
 

Naš tip: Server mojekysuce.sk sa doprave pravidelne venuje. Máme vyhradenú aj samostatnú sekciu "DOPRAVA", kde si môžete pozrieť aktuálnu situáciu na kysuckých cestách aj prostredníctvom online kamier.

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: