docasny most svrcinovac cadcaProvizórny most Čadca - Svrčinovec je už dávnejšie vybudovaný na prejazd ponad železnicu a mal by slúžiť počas výstavby nového premostenia v mieste terajšieho starého mosta, ktorý už nevyhovuje. Presun dopravy na dočasný most sa ale odkladá.

Provizórny most smerom na Svrčinovec, ktorý vedie ponad železničnú trať na ceste I/11 je plánovaný ako dočasný a má slúžiť pre obidva smery.

Toto dočasné premostenie sa riešilo už viackrát, boli spomínané obavy s plynulosťou prepravy. Most mohol spôsobovať problémy s nájazdom, najmä pre kamiónovú dopravu v zimnom období. Pôvodným zámerom ho bolo spustiť do prevádzky hneď po jeho kolaudácii, ktorá mala byť na konci februára 2020.

most cadca podzavoz3

Na vyjadrenú obavu ohľadne nájazdu v tom čase NDS na premostenie dodala: "Parametre prístupovej komunikácie sú navrhnuté v zmysle technickej normy, prevádzkyschopnosť zabezpečuje zhotoviteľ diela. Na dočasných mostoch nie sú obmedzenia. Môžu po nich jazdiť aj nákladné vozidlá. Predpoklad využitia dočasných mostov jeden rok."

Keďže uplynuli týždne a premávka po moste stále nebola spustená, informovali sme sa na aktuálny stav: "Krajský dopravný inšpektorát nepovolil užívanie dočasného premostenia. Premostenie bude slúžiť vodičom až po sprejazdnení úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec." uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová. 

S uvedeného teda vyplýva, že najskôr dôjde ku kolaudácii a hlavného cestného ťahu a po odľahčení dopravnej situácie sa následne dokončí premostenie. Prečo k takémuto riešeniu nedošlo skôr sme nezistili, každopádne sa nateraz Kysučania nemusia obávať ďalšieho skomplikovania dopravnej situácie.


Prečítajte si aj: Dočasné premostenie Čadca - Svrčinovec prevdepodobne od februára

Autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: