testovanieOkres Čadca stále hlási v rámci kraja vyšší počet pozitívnych prípadov, čísla narastajú aj v okrese Kysucké Nové Mesto.

Počas víkendu 7.11. - 8.11. 2020 bude prebiehať 2. kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Zmenou oproti 1. kolu je skrátenie času určenému na testovanie. Vo vybraných okresoch sa bude testovať od 8:00 - 20:00 hod.

Kto sa môže isť otestovať v druhom kole

Ľudia, ktorí sa neboli testovať v prvom kole, majú zákaz vychádzania. Na víkendové antigénové testovanie však podľa úradu vlády ísť môžu. A to vďaka výnimke z uznesenia, ktorá hovorí, že zákaz vychádzania neplatí pre osoby "s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia". Tá podľa úradu zahŕňa aj účasť na antigénovom testovaní.

"Samozrejme, na testovaní sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili v prvom kole, naším cieľom je pretestovať čo najviac ľudí," potvrdil minister obrany Jaroslav Naď. Uznesenie menuje viacero výnimiek zo zákazu vychádzania. Okrem iného platí aj výnimka na cestu na vykonanie RT-PCR testu na ochorenie Covid-19 a cestu späť.

V regióne sú stále vysoké počty nakazených

1. kolo pre Kysuce neprinieslo priaznivé výsledky - okres Čadca mal v rámci celého Slovenska najhoršie výsledky. Aj posledné počty hovoria o vysokom počte nakazených v okrese - vo štvrtok 5.11.2020 pribudlo v okrese Čadca 103 nových prípadov nakazených koronavírusom. Celkový počet prípadov v okrese je 2037.

Vyššie počty sú aj v okrese Kysucké Nové Mesto, kde bola dlhodobo nižšia miera pozitivity - 5.11.2020 v okrese potvrdili 69 nových prípadov.

Na Slovensku pribudlo celkovo 2354 nových prípadov, v Žilinskom kraji potvrdili 473 pozitívnych testovaných osôb. Oravské okresy, ktoré boli prednedávnom najviac zasiahnuté momentálne hlásia pokles počtu nakazených.

Prečítajte si viac o 1. kole celoplošného testovania:

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: