turzovka testovanieVýsledky testovania nepriniesli pre Turzovku priaznivé čísla - miesta pozitivity je až 4,89%.

Uplynulý víkend prebiehalo testovanie na ochorenie Covid-19 aj v Turzovke.

"Napriek tomu, že na jeho organizáciu sme mali len minimum času, samospráva spoločne so zástupcami ozbrojených síl urobila maximum pre jeho plynulý a bezproblémový priebeh.

V sobotu ráno o 7 hodine sa testovanie mohlo bez problémov začať. Bolo dostatok zdravotníkov, dobrovoľníkov aj administratívnych pracovníkov. Počas dňa sa tvorili až 50 členné rady, no v priebehu dňa sa situácia ustálila a väčšina obyvateľov sa vybavila do 90 minút," uvádza Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

V nedeľu sa už na odberných miestach netvorili žiadne rady a testovalo sa priebežne.
turzovka testovanie v

Výsledky

Otestovať sa prišlo 3888 ľudí, certifikát s pozitívnym výsledkom dostalo 190 občanov. Miera pozitivity bola vysoká, a to až 4,89%.

"Samospráva ďakuje všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu tejto organizačne náročnej akcie. Zvlášť ďakuje príslušníkom ozbrojených síl, zdravotníkom, policajnému zboru, dobrovoľníkom administratívnym pracovníkom a hasičom. Ďakujeme aj sponzorom, ktorí potešili odberné tými chutnými pozornosťami.

Veľká vďaka patrí Vám všetkým, ktorí ste zodpovední a nechali sa otestovať v záujme spomalenia nárastu prípadov nového ochorenia Covid -19," dodáva Agáta Machovčáková.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: