ceresnovy sad cadcaNa ulici SNP v Čadci vzniklo nové miesto na oddych a stretávanie sa. Projekt bol financovaný grantovým programom žilinskej župy HrajZAkraj, spolufinancovaný z rozpočtu mesta Čadca a financiami OZ pre krajšie Kysuce.

OZ pre krajšie Kysuce sa opäť pustilo do práce a vytvorilo v Čadci pekný nový priestor. Na ulici SNP založili čerešňový sad s netradičnou lavičkou, projekt tak vytvoril chýbajúci prírodný verejný priestor a priestor pre komunitné aktivity.

"Pred mesiacom sme tu obnovili malé detské ihrisko a lavičky. Naša trojramenná lavička je opäť niečo nápadité a verím, že sa bude páčiť a ľudia si na ňu radi zvyknú. Na jar plánujeme využiť starú plochu pieskoviska ohraničenú obrubníkmi na vytvorenie ihriska pre hru Petang. Bude to opäť niečo nové a skúšať nové veci ma veľmi baví. Máme ešte plány na obnovu starého betónového pingpongového stola, ktorý sa tu nachádza," hovorí Marcel Hlaváč z OZ pre krajšie Kysuce.

ceresnovy sad cadca2 006

Ovocný sad prinesie chýbajúci prírodný prvok

Čerešňový sad zlepšiť miestnu mikroklímu a biodiverzitu a sladké čerešne určite potešia malých i veľkých. "Keďže sme vyberali rozumne, nájdeme tu skoré, stredne skoré a neskoré čerešne, aby v tejto oddychovej zóne dlhodobo bolo sladké ovocie."

ceresnovy sad cadca 002 

ceresnovy sad cadca 008

"Som si istý, že sa nám v priebehu jari podarí z tohoto miesta, ktoré bolo prázdne a zanedbané vytvoriť plnohodnotnú zónu vhodnú na rekreáciu a aktívny oddych. Projekt bol financovaný grantovým programom žilinskej župy HrajZAkraj, spolufinancovaný z rozpočtu mesta Čadca a financiami OZ pre krajšie Kysuce. Ďakujeme Silvovi zo Záhradníci.sk - garden centrum za odbornú pomoc," dodáva M. Hlaváč.

ceresnovy sad cadca2 008

autor: redakcia
foto: OZ pre krajšie Kysuce

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: