oddychova zonaZo zanedbanej trávnatej plochy vytvorili mladí aktivisti zo Svrčinovca pekné miesto na oddych.

V obci Svrčinovec nájdete novú oddychovú zónu - nájdete ju pri rieke Čierňanka vedľa detského futbalového ihriska, o ktoré sa starajú miestni obyvatelia. Členovia Občianskeho združenia pre krajšie Kysuce vytvorili oddychovú zónu zo zanedbanej trávnatej plochy. Chceli vytvoriť miesto na oddych, ktoré by skrášlilo okolie.

Ako prebiehali práce

"Oslovili sme spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko a.s., ktorej sa nápad páčil a celý ho zafinancovala. Srdečne im ďakujeme, najmä za dôveru, ktorú si veľmi vážime. Obec Svrčinovec nám poskytla povolenie a voľnú ruku na úpravy tohto pozemku," informuje Občianske združenie pre krajšie Kysuce.

Na začiatku bolo potrebné premiestniť bránu, ktorá viedla na susediaci pozemok, vykonať zrovnanie pozemku mini bagrom a následne ho splanírovať do roviny. Členovia OZ usadili tri pevné parkové lavičky, chodník z betónových nášlapov a vyvýšené záhony do ktorých zasadili jahody kanadské čučoriedky a brusnice.

oddychova zona v

"Zasadili sme aj stromčeky arónie čiernoplodej a do stredu magnóliu. Pripravili sme aj miesto na odkladanie bicyklov spolu so stojanmi. Na zimu plánujeme pridať kŕmidlo pre vtáky a na jar knihobúdku s knihami," uvádza OZ a vyjadruje poďakovanie všetkým, ktorí pomohli:

"Ľuďom ktorí nám pomohli, či už sprístupnením elektriny, zapožičaním kultivátoru, sadením rastlín a usadením betónových nášlapov sa chceme touto cestou poďakovať. Takýto typ projektu sme robili prvýkrát, priaznivé a povzbudzujúce ohlasy od ľudí nás motivovali a poháňali dopredu, takže vieme že to určite nebolo naposledy. Získali sme obrovské skúsenosti, nové kontakty, ktoré nám pomôžu pri realizácií ďalších projektov."

  • "Na záver chceme požiadať ľudí, ale aj samosprávy ktoré majú k dispozícií pozemok, kde by ste chceli zrealizovať verejnú oddychovú zónu, alebo park napíšte nám na našu facebookovú stránku: OZ pre krajšie Kysuce. Radi pomôžeme."

autor: redakcia
foto: Občianske združenie pre krajšie Kysuce

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: