oz krajsie kysuce praceV tomto roku opravili lavičky, natreli detské ihriská a vysadili háj. Budúci rok plánujú pokračovať a ak chcete, môžete podporiť ich projekt.

Na jeseň tohto roku mali dobrovoľníci z OZ pre krajšie Kysuce plné ruky práce. V rámci projektu 1000 a jeden skutok opravili 25 lavičiek, natreli detské ihrisko či vysadili háj okrasných čerešní. V prácach chcú pokračovať aj v roku 2022 a radi by vás požiadali o podporu.

"Na jeseň 2021 sme spustili projekt 1000 a jeden skutok, ktorý sa stretol s veľkou odozvou a zapojilo sa do neho približne 50 dobrovoľníkov. V Čadci sme kompletne opravili 25 lavičiek, vysadili sad okrasných čerešní a natreli detské ihrisko. Vo Svrčinovci sme obnovili detské ihrisko a oživili ho novými farbami a vysadili nové stromčeky.

prace oz krajsie kysuce 004

Veľmi radi by sme pokračovali aj v roku 2022 a tak sme sa zapojili do grantového programu Poštovej banky - pre3generácie s pokračovaním projektu 1000 a jeden skutok. Dostavil sa úspech a spomedzi množstva projektov sme sa dostali do výberu 15tich na celom Slovensku, ktoré podporia.

Sme jediný "kysucký" projekt. Navyše ponúkajú pre projekt, ktorý zvíťazí v hlasovaní verejnosti finančný bonus na lepšiu realizáciu projektu. Týmto by som chcel požiadať všetkých čitateľov MojeKysuce o pomoc - zahlasovanie pre náš projekt 1000 a jeden skutok na stránke www.pre3generacie.sk," hovorí Marcel Hlaváč z OZ pre krajšie Kysuce.

 prace oz krajsie kysuce 005

 prace oz krajsie kysuce 012

Ako zahlasovať?

"Po kliknutí na odkaz nájdete náš projekt 1000 a jeden skutok, do okienka pod popisom zadáte Vašu mailovú adresu a zahlasujete za nápad. Spätne obdržíte mail, v ktorom potvrdíte hlasovanie kliknutím na odkaz. Zahlasovať samozrejme môžete aj za iný projekt, ktorý sa Vám zapáči. Zaberie Vám to minútku a nám to môže pridať desiatky hodín práce 😃. Srdečne ďakujeme za to, že spolu s nami zlepšujte naše okolie a tešíme sa na jar - a na nové miesta kde môžeme aspoň maličkosťami pomôcť," dodáva M. Hlaváč.

Hlasovanie trvá do 10.12.2021.

autor: redakcia
foto: OZ pre krajšie Kysuce

Prečítajte si viac:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: