lavicky obnovaDobrovoľníci okrem lavičiek obnovili aj zábradlie v parku za domom dôchodcov.

V sobotu 7.8.2021 sa dobrovoľníci, ktorým záleží na verejných priestranstvách pustili do ďalšej peknej akcie - obnovili lavičky okolo fontány na Palárikovej ulici a zábradlie za domom dôchodcov smerom Šeríkov okruh.

"Už dlhší čas sme rozmýšľali nad podobnou akciou v Čadci. Po upratovacej akcii, ktorú sme mali na jar v Čadci za Tescom ma oslovila zástupkyňa primátora Xénia Šurhaňáková so žiadosťou o pomoc pri obnove lavičiek v centre mesta, ktoré sú už v havarijnom stave. Toto sú presne veci ktoré nás bavia - obnova a zútulnenie verejného priestranstva," rozpráva člen OZ pre krajšie Kysuce Marcel Hlaváč.

Mestský podnik Čadca zabezpečil farby a štetce a na akcii sa podieľalo 5 dobrovoľníkov.

Obnovené je aj zábradlie pri domove dôchodcov

Plánujú ďalšie obnovy v Čadci a okrese

"Plánujeme spraviť obnovu všetkých lavičiek na Palárikovej ulici, pri mestskom úrade aj pri Družbe. Radi by sme obnovili aj ďalšie zábradlia na frekventovaných miestach. Ďalej plánujeme nielen v meste Čadca, ale celkovo v okrese, obnoviť, natrieť detské ihriská, pridať niekde nejakú lavičku. To budeme financovať z nášho víťazného projektu 1000 a jeden skutok. Tento projekt získal najviac hlasov v grantovom programe TESCO - všetkým srdečne za to ďakujeme. Dúfam že to všetko stihneme a počasie nám bude priať 🙂" informuje Marcel Hlaváč.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: OZ pre krajšie Kysuce

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: