cadca priestranstva 004OZ pre krajšie Kysuce pokračuje v aktivitách a skrášľuje verejné priestranstvá.

Členovia OZ pre krajšie Kysuce sa spoločne s dobrovoľníkmi pričinili o skrášlenie viacerých verejných priestranstiev. Počas uplynulých dní pracovali v Čadci: na Chalúpkovej ulici vysadili 11 krásnych japonských čerešní a opravili päť lavičiek. Budeme sa tak môcť tešiť zo zrejme najväčšieho sakurového hája v okrese. Opravy zrealizovali aj v Martinkovom potoku, kde obnovili tri lavičky. Dobrovoľníci si "zamakali" aj tento víkend a my im môžeme byť vďační za všetky ich doterajšie aktivity.

Dobrovoľníci ďakujú záhradníctvu Ideal Garden za Tescom za super zľavu. Projekt bol podporený z grantového programu TESCO.

Čo pripravujú v najbližšej dobe?

Odpovedal nám Marcel Hlaváč: "Ideme spraviť nejaké lavičky na Kukučínovej ulici pri detskom ihrisku, osadiť piknikovú lavičku v obci Čierne - Valy a tento rok už asi budeme končiť .

Na jar chceme spraviť ďalší turistický prístrešok vo Svrčinovci - Staré Šance a ešte obnoviť vojenský bunker z druhej svetovej vojny tiež v obci Svrčinovec. A hlavne by sme chceli organizovať dobrovoľnícke aktivity ako natieranie plotov, zábradlí na verejných priestranstvách - ale to je už do budúceho roka."

autor: redakcia
foto: OZ pre krajšie Kysuce

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: