aplikacia automobilSpoločnosť INSIA SK nielen pre svojich klientov, ale aj pre širšiu verejnosť vyvinula bezplatnú aplikáciu AutoMobil.

S čím sa v aplikácii môžete stretnúť a s čím Vám vie pomôcť:

 • údaje o vozidle prehľadne na jednom mieste
 • evidencia zelenej karty
 • nákup a správa elektronickej diaľničnej známky
 • dôležité termíny vo voliteľných notifikáciách
 • jednoduchý sprievodca v prípade poruchy, nehody či zrážky so zvieraťom
 • mapa najbližších staníc STK
 • agenda s prehľadom histórie vozidla a budúcich termínov
 • kontakty na poisťovne

Vďaka aplikácii AutoMobil máte na jednom mieste všetky údaje o vozidle, platných zmluvách, zelenej karte i diaľničnej známke. Ak máte áut viac, do aplikácie si môžete zadať každé zvlášť.

Príjemnou funkciou sú voliteľné notifikácie. Tie Vás upozornia na blížiaci sa termín technickej kontroly, pripomenú vám výročia poistných zmlúv a postrážia aj platnosť končiacej zelenej karty či elektronickej diaľničnej známky.

Pokazí sa vám auto? Máte nehodu? Neviete, čo máte robiť? Zrazili ste zviera a neviete, či váhate, ako máte postupovať?

Tak aj na toto má AutoMobil riešenie! Aplikácia vás krok po kroku povedie a pomôže vám vašu situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie, v kľude a správne.

V aplikácii ľahko nájdete aj kontakty pre nahlásenie poistnej udalosti do príslušnej poisťovne. Zároveň pritom priamo vidíte, aké poistenie vozidla máte k dispozícii.

Upozorní vás notifikácia na koniec platnosti STK? V integrovanej mape si podľa vašej polohy hneď vyhľadáte najbližšiu STK a overíte jej dostupnosť.

Záložka Agenda vám v aplikácii poslúži ako prehľad i archív všetkých vašich zmlúv, ktoré máte prehľadne a chronologicky zoradené. V agende vidíte kompletnú históriu vozidla, budúce termíny a dôležité dáta. Pokiaľ máte viac vozidiel, tak pri jednotlivých vozidlách vidíte detailné údaje, zmluvy a zelenú kartu, tiež dátum technickej kontroly a zakúpené diaľničné známky.

Pomocou aplikácie sa môžete jednoducho spojiť s kontaktným centrom INSIA, kde vám ochotne poradia a pomôžu telefonické operátorky.

Aplikácia bola doplnená aj o sekciu s novinkami, vďaka ktorej už užívateľom tejto aplikácie neunikne nič dôležité. Na každú novinku vás naviac upozorní notifikácia, takže si nemusíte novinky neustále kontrolovať a strážiť. Pripomenú sa vám totiž samy!

Aplikácia tiež obsahuje sekciu Elektronická servisná knižka. Čo motoristom táto nová sekcia v Automobile ponúka?

Možnosť vyhľadať autoservis
Na to poslúži zoznam servisov, zoradený podľa abecedy, ale aj prehľadné vyhľadanie na mape celej Slovenskej republiky, alebo vyhľadanie najbližšieho servisu. Nenašli ste v databáze váš obľúbený servis? Aj to sa môže stať - ľahko si ho do aplikácie pridáte.

Pridať si servis medzi obľúbené
Kontakt na svojho automechanika má určite každý v mobile. Čo ak ale potrebujete narýchlo dohľadať adresu? Potom sa hodí mať po ruke aj o niečo viac údajov! Zároveň je možné si pri servise zadať kontaktnú osobu.

Zadať si vykonaný servisný úkon
A teraz dostávame sa k tomu, čo je vlastne hlavnou funkciou servisnej knižky - evidencia vykonaného (a v prípade našej servisnej knižky) aj plánovaného servisu. Pri servise si môže užívateľ zadať:

 • servis, v ktorom bol úkon vykonaný (prípadne, či to zvládol svojpomocne),
 • kategóriu vykonaného úkonu (servis, riešenie poruchy, havárie, výmena kvapalín...),
 • dátum vykonania úkonu (možno naplánovať dopredu),
 • stav kilometrov pri vykonávanom úkone,
 • aké boli náklady,
 • ľubovoľnú poznámku,
 • a k založenému úkonu pridať následne účtovný doklad.

Aplikácia Vám vie pomôcť okrem iného aj v týchto oblastiach:

 • Kontrola tlaku v pneumatikách - nájdete tu informácie ohľadom správneho, resp. doporučeného tlaku v pneumatikách. Taktiež si tam môžete uložiť informácie o pneumatikách, ktoré máte na Vašom vozidle.
 • Bezpečnostný trezor na osobné doklady - ochráni Vaše osobné doklady, ktoré máte uložené v aplikácii a tie tak budú ešte vo väčšom bezpečí.
 • Cestovný pas - môžete si tak nahrať Váš cestovný pas.
 • Ľubovoľné dokumenty k vozidlu - môžete si tak nahrať akékoľvek dokumenty k vozidlu, ako napr. veľký technický preukaz alebo aj notifikáciu, ktorá vás upozorní na dátum expirácie niektorej položky z vašej auto lekárničky.
 • Ľubovoľné osobné doklady - môžete si tu tiež nahrať ľubovoľné osobné doklady ako napr. preukaz poistenca, občiansky preukaz, zbrojný preukaz, či iné pre Vás potrebné doklady.

Bližšie informácie o aplikácii AutoMobil nájdete na webovej stránke spoločnosti INSIA SK- www.insia.sk alebo tu: AutoMobil: Najnovšie nájdete v aplikácii slovník poistenia! (insia.sk)
INSIA SK neustále pracuje na tom, aby sa ešte viac zjednodušilo a spríjemnilo používanie aplikácie nielen klientom INSIA, ale aj širokej verejnosti.

Aplikáciu odporúčam nainštalovať napr. pred cestou autom na dovolenku, či pracovnú cestu, pričom ju môžete využiť aj ako doplnok Vášho cestovného poistenia.

V prípade Vašich otázok s používaním aplikácie, ale aj ohľadom finančných produktov ma môžete kontaktovať na nižšie uvedených kontaktoch.

Chcete viac informácií? Kontaktujte nás
tel.:
 +421 904 391 683
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: