gymnastika kelcovV dňoch 3.9 a 10.9.2022 organizoval športový klub „Gymnastika Kelčov“ deň otvorených dverí pre rodičov a ich deti v telocvični vo Vyšnom Kelčove, ktorá je súčasťou obce Vysoká nad Kysucou.

Vedenie Gymnastiky Kelčov veľmi milo prekvapil obrovský záujem detí a rodičov o tento olympijský a štátom uznaný šport na Kysuciach. Účasť detí bola taká veľká, že aj keď bol deň otvorených dverí rozdelený do dvoch dní, tak v oboch dňoch prišlo toľko detí a rodičov, že takmer bola maximálne vyčerpaná kapacita telocvične vo Vyšnom Kelčove.

gymnastika kelcov 002

Vedenie Gymnastiky Kelčov prinieslo pre rodičov a deti pre školský rok 2022/2023 množstvo noviniek, ktoré určite všetkých potešia.

Zoznam pripravovaných vecí v tomto školskom roku:

  • Od októbra 2022 rozjazd športovej Gymnastiky aj v Čadci (zatiaľ každý utorok v týždni)
  • Spoločné sústredenie detí s Barbarou Mokošovou (olympionička) a reprezentačným trénerom Slovenskej republiky vo Vyšnom Kelčove v obci Vysoká nad Kysucou.
  • Nákup nového vybavenia (závodná športová trampolína, nové žinenky, ochrany na kladinu a mäkší skokanský mostík).
  • Možné zlúčenie s druhým klubom pod hlavičku „Gymnastika Kelčov“.
  • V Gymnastike Kelčov od októbra budú pôsobiť 4 licencovaní tréneri športovej gymnastiky (po zlúčení s iným klubom ešte viac).
  • Súťaže v Poľsku, Česku, Slovensku a možno aj vo Francúzsku.
  • Sústredenie v prírode a veľa akcií pre rodičov a deti (hľadanie pokladov, Hop Jump aréna, Únikové hry, Gymnastický tábor, Hravý gymnasta, výlet do Krakova (Poľsko) atď.).

Na záver chceme poďakovať zastupiteľom obce a starostovi obce Vysoká nad Kysucou, rodičom detí, dobrovoľníkom, Kelčovským hasičom a ďalším za podporu pri tvorbe tohto krásneho projektu pre všetky deti na Kysuciach (a nie len na Kysuciach).

Luboš Ďurčanský

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: