gymnastky sutaz lodzDňa 8.5.2022 v Poľskom Lodži v športovej hale klubu Chojeński sa uskutočnila medzinárodná súťaž v športovej gymnastike. Za región Kysuce sa do bojov o medaily zapojili gymnastky z oddielu „Gymnastika Kelčov“, ktorý sídli v obci Vysoká nad Kysucou.

Najviac žiarili gymnastky, ktoré do gymnastického oddielu nastúpili už v 4 rokoch. Kvalitná príprava od trénerov tohto športového oddielu od najmenšieho veku gymnastiek bola vo výsledkoch značne viditeľná a milo prekvapila ako divákov, realizačný tím, ale aj samotných rozhodcov.

sutaz lodz polsko 004

Ako rozhodcovia na tejto medzinárodnej súťaži sa predstavili osobnosti poľskej športovej gymnastiky. K príkladu rozhodca Adam Kierzkowski - trojnásobný zlatý medailista svetového pohára a bronzový medailista majstrovstiev Európy, Gabriela Janik-Sasnal - niekoľkonásobná poľská majsterka v športovej gymnastike a olympijská reprezentantka, Andrej Szajna - legenda poľskej gymnastiky, olympionik, majster Európy, Magdalena Drozdz - medailistka a finalistka majstrovstiev Poľska a národnej olympiády mládeže a ďalší.

Pre kysucké gymnastky z oddielu Gymnastika Kelčov bol veľmi nevšedný a príjemný zážitok, že ich hodnotili legendy poľskej gymnastiky a tiež sa mohli s nimi odfotiť.

gymnastky sutaz lodz

Naše kysucké gymnastky skvele reprezentovali Slovenskú republiku, región Kysuce a obec Vysoká nad Kysucou a dosiahli nadpriemerne dobré výsledky. Tu sú uvedené najúspešnejšie gymnastky z oddielu Gymnastika Kelčov:

  • Terézia Rokyčáková 1
  • Ema Tomalová 6
  • Klára Šupčíková 7
  • Sofia Trnková 7

Naše gymnastky dosiahli aj nedávno na medzinárodnej súťaži "Česko Slovenské gymnastické hry" skvelé medailové výsledky a je vidieť, že sa neustále zlepšujú. Veľkou výzvou pre naše gymnastky bude súťaž vo Francúzsku, ktorá by sa mala uskutočniť v budúcom roku.

Ľuboš Ďurčanský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: