gymnastky kelcovŠportový klub Gymnastika Kelčov, ako zástupca Slovenských gymnastických klubov, reprezentujúcich Kysuce a obec Vysoká nad Kysucou sa zúčastnil súťaže v športovej gymnastike určenej pre pretekárky vyššej triedy.

Súťaž bola taktiež určená pre gymnastky nižšieho veku od roku 2017 do roku 2014. Pôvodne Kelčovský športový klub mali reprezentovať 4 pretekárky, ale z dôvodu karantén sa súťaže zúčastnili iba 2 gymnastky. Avšak naše kysucké gymnastky sa postarali o veľké prekvapenie, pretože bola to ich premiéra na súťaži vyššej kategórie gymnastiky aj tak obsadili skvelé pozície.

kelcov gymnastky v

Najviac žiarila Terezka Rokyčáková, ktorá obsadila nádherné 2 medailové miesto. Bolo to veľké prekvapenie aj tak trochu šok pre všetkých, pretože sa očakávalo, že takéto pozície obsadia gymnastky z iných roky zavedených športových klubov. K tomu ešte Terka zabudla na jednom náradí predviesť jeden prvok, takže vlastne jej výkon ašpiroval aj na zlatú medailu. Trénersky tím s väzbou na veľké úspechy Terky, ponúkol rodine tréningy aj v ČR a zvažuje sa možná účasť Terky v budúcnosti aj na súťaži najvyššej triedy.

kelcov gymnastky 004

Ako druhá gymnastka Zarka Šmahajčíková sa tiež skvele predviedla. Obsadila krásne 4 miesto a od tretej medailovej pozície ju delilo iba dve desatiny bodu. Aj Zarka s väzbou na jej výkon dostala možnosť tiež pravidelne trénovať v Českej republike. Ďakujeme gymnastkám za skvelé reprezentovanie nášho športového klubu, obce Vysoká, kysuckých gymnastiek na takto prestížnej súťaži vyššej kategórie športovej gymnastiky.