podmanicky knihaSlávnostné uvedenie knihy do života sa konalo v pondelok 12.12.2022 v Kysuckej knižnici v Čadci.

V pondelok 12.12.2022 bola uvedená nová kniha Jána Podmanického s názvom Prorokov hriech do života. Uvedenie sa konalo v Kysuckej knižnici v Čadci.

podmanicky kniha 1

podmanicky kniha 3

Hostí privítala riaditeľka knižnice Janka Bírová, okrem autora Jána Podmanického privítala aj spisovateľov Dušana Mikolaja a Štefana Debnára, viceprimátorov Čadce Pavla Holeštiaka a Annu Belousovovú, starostu Novej Bystrice Jozefa Kurica a starostu Klokočova Radoslava Zajaca.

Úryvky z knihy čítal herec Jozef Prengel. O knihe rozprával aj Štefan Debnár, ktorý spomenul, že dielo je prínosom pre slovenskú literatúru. Nešetril superlatívami a označil jazyk, akým je kniha napísaná ako brilantný.

podmanicky kniha 2Dej knihy sa opäť vracia do Starej Dediny

Obyvateľom Starej Bystrice budú v knihe známe miesta ako sú Papriská a v postavách spoznajú aj niekoľko svojich obyvateľov. Dej je takpovediac mystický. Autor Ján Podmanický hovorí: "Prorok si uvedomil svoju vinu a hľadá spôsob ako ju odčiniť." Celým dejom sa nastoľujú hodnotové otázky.

Dušan Mikolaj spomenul, že kniha je prínosom nielen pre kysuckú literatúru, ale celoslovenskú. Knihu uviedli do života snehom ako obrazom čistoty.

Ak o ňu máte záujem, môžete ju kúpiť napríklad v kníhkupectvách Martinus alebo Panta Rhei.

autor, foto: redakcia

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: