kniha podmanicky jan2V týchto dňoch vychádza nová kniha od Jána Podmanického - PROROKOV HRIECH.

Minulý rok vyšla Jánovi Podmanickému kniha „Muž, ktorý sadil knihy“. Táto novela si okamžite našla svojich čitateľov. Nie náhodou získala prvé miesto v tohtoročnej ankete Kniha Kysúc. To, že ďalšia kniha spisovateľa, starostu, poslanca, vyjde presne o rok, mnohých príjemne prekvapilo.

S minuloročným dielom má nová kniha veľa spoločného. Taktiež svojim rozsahom ide o novelu. O ilustráciu obálky sa rovnako ako v minulej knihe postaral Ondrej 4. Zimka. Dokonca aj samotný dej knihy sa opäť vracia do Starej Dediny. Obyvatelia Starej Bystrice v nej nájdu známe miesta ako sú Papriská, ale v postavách spoznajú aj niekoľko svojich obyvateľov. Samotný dej však je takpovediac mystický. Hlavná postava – prorok, ktorý sa v Starej Dedine usadil, prežíva svoj údel. Byť prorokom nemôže byť ľahké v žiadnej dobe. O tom však kniha nie je. Je o jednom z najväčších hriechov vôbec. Aký to je?

kniha podmanicky jan2

PROROKOV HRIECH

Ako sa najnovšie dielo spisovateľa Jána Podmanického číta? Môžem povedať, že výborne. Aj keď celým dejom nastoľuje hodnotové otázky, nemoralizuje. V knihe sa píše: „Prorokove myšlienky zneli ako rady, napomenutie ako názor, nad ktorým by bolo dobré porozmýšľať“. Táto veta vystihuje nielen hlavnú postavu knihy, knihu samotnú, ale aj jej autora.

Blíži sa vianočný čas a ak rozmýšľate o vianočnom darčeku, kniha Jána Podmanického PROROKOV HRIECH je výborným tipom. Vyšla vo vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov a zakúpiť si ju môžete napríklad v Martinuse, či Panta Rhei.

12. 12. 2022 o 15.30 hod. sa uskutoční jeho prezentácia aj s autogramiádou v KYSUCKEJ KNIŽNICI v Čadci.

Prečítajte si aj:

Autor: Peter Kolembus

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: