gymnastky taborGymnastika Kelčov (Kysucky oddiel gymnastiky) z Vysokej nad Kysucou, tento rok v spolupráci s Českým oddielom Gymnastika specializace Prostná organizovala každoročné gymnastické sústredenie (tábor).

Túto športovú akciu kombinovanú so zábavou, deti milujú a radi sa jej každoročne zúčastňujú.

Táboru sa nakoniec zúčastnilo celkom 34 detí z 3 samostatných štátov. Účasť detí na tábore bola z Českého Rožnovského oddielov Gymnastika specializace prostná, Slovenského Kysuckého oddielu Gymnastika Kelčov, Anglického oddielu Liverpool a 2 deti boli na tábore bez oddielovej príslušnosti. Sme veľmi radi a patrične aj na to hrdí, že na náš tohtoročný gymnastický tábor zavítali taktiež deti aj z ďalekej Veľkej Británie a ešte viac nás potešilo, že s väzbou na ich spokojnosť, plánujú sa budúci rok znovu nášho gymnastickej táboru zúčastniť. Kapacita chaty Kmínek na Makove, kde sa gymnastický tábor konal, bola vyčerpaná do posledného lôžka a ako každý rok sme mali taktiež dostatok náhradníkov.

gymnastky kelcov tabor 001

Hlavnou gymnastickú trénerkou na tábore bola Pavlína Crhová, ktorá je taktiež vo funkcii podpredsedu Českého zväzu gymnastických športov. Hlavnej trénerke asistovali ďalší dvaja tréneri gymnastiky, ktorí boli na tábore k dispozícii. S väzbou na kvalitné trénerské obsadenie si deti užili kvalitného gymnastickej výcviku, ktorý je samozrejme hlavnou súčasťou a pilierom gymnastického táboru (sústredenia).

Deti mali bohatý program pozostávajúci z každodenného gymnastického tréningu, prechádzok, kúpania v bazéne, rôznych súťaží a vždy večer na nich čakal hlavný špecifický program zábavy, na ktorý sa najviac tešili. Deti vyskúšali tradičný táborový chodník odvahy, tanečnú šou s voľbou kráľovien krásy, kúpanie v horúcej kadi, počúvanie ľudových regionálnych príbehov, zábavu pri pravom táborovom ohni, rôzne loptové hry a veľa ďalšieho.

gymnastky kelcov tabor 006

Veríme, že deťom sme pripravili nevšedné pozitívne zážitky a s väzbou na dobré skúsenosti z gymnastického táboru, budú sa deti zúčastňovať táboru aj budúci rok.

Kysucký oddiel "Gymnastika Kelčov" z obce Vysoká nad Kysucou, je neustále otvorený príjmu nových členov. Neváhajte sa prísť s Vašimi deťmi na naše tréningy gymnastiky a iné akcie pre deti pozrieť. Veríme, že Vás a predovšetkým Vaše deti pozitívne oslovíme a bude sa Vám u nás veľmi páčiť. Tešíme sa na Vás a na prípadnú spoluprácu!

Prečítajte si aj:

autor: Ľuboš Ďurčanský
foto: Gymnastika Kelčov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: