gymnastika kelcovZákladné gymnastické cvičenia si deti môžu vyskúšať už túto sobotu od 15:15 hod.

So športovou gymnastikou, teda s jej úplnými základmi môžu začať už 4 ročné deti. V Kelčove sa venujú gymnastickej prípravke pre deti vo veku 4 - 7 rokov. Ak o cvičenie majú vaše deti záujem, príďte s nimi už túto sobotu od 15:15 hod. do ZŠ Vyšný Kelčov v obci Vysoká nad Kysucou. Nezáväzné vyskúšanie cvičenie je sprístupnené každú sobotu od 15:15 hod.  v priebehu školského roka.

Z vašich detí môžu byť šikovní gymnasti

Po získaní základných pohybových návykov a zvládnutí základných gymnastických prvkov nasleduje klasický tréningový proces, ktorý už aj pre tých najmladších vypĺňajú preteky a súťaže. Deti v prípravke prechádzajú základnou prípravou športovej gymnastiky - naučia sa koordináciu pohybu, rovnováhy, priestorovú orientáciu a všeobecné obratnosti. Ďalej potom všeobecným pohybovým zručnostiam, disciplíne.

Dievčatá a chlapci prechádzajú všeobecnou gymnastickú prípravkou a podľa schopnosti a predpokladov sú zaradení do jednotlivých družstiev, kde už prebieha cielené cvičenie zamerané na športovú gymnastiku. V prípravke gymnastika, spolu s prvkami atletickej prípravy, tvorí základ pre všetky športy, pohybové programy aj zdravý pohybový rozvoj detí.

Športovou gymnastikou dáte svojmu dieťaťu všestranný športový základ pre akýkoľvek iný šport. Rozvíja telo i ducha.

  • Kde: ZŠ Vyšný Kelčov
  • Kedy: sobota 15:15 - 16:45
  • Oddiel: Gymnastika Kelčov - prípravka

autor: redakcia
zdroj a foto: Gymnastika Kelčov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: