gymnastky tabor kminekNáš športový klup „Gymnastika Kelčov“ v spolupráci s Českým zväzom gymnastických športov organizoval v júli 2022 každoročný gymnastický tábor na chate Kmínek.

Chata Kmínek sa nachádza na česko-slovenskom pomedzí v malebnej prírode v Beskydách. Tento rok bola účasť na gymnastickom tábore rekordná, pretože sa táboru zúčastnilo maximálny počet osôb, ktoré je možné v chate Kmínek ubytovať. Sme veľmi radi, že každým rokom je záujem o náš gymnastický tábor väčší. Celkom sa gymnastického táboru zúčastnilo 40 detí z toho 36 detí na celý týždeň a 4 deti v rôznom skrátenom období.

gymnastky tabor kminek 001

Deti mali okrem nádherného prostredia k dispozícii bazén, ihrisko a ďalšie atrakcie. Ako inštruktori boli k dispozícii 4 tréneri športovej gymnastiky a jedna profesionálna animátorka. Moravskosliezsky kraj podporil tento gymnastický tábor formou dotácie, a to sumou 72 500Kč. Za čo MSK veľmi pekne ďakujeme.

gymnastky tabor kminek 003

Deti si v tábore užili denne minimálne 5 hodín gymnastických tréningov z toho jeden deň bol tréning v blízkej telocvični. Aj deti čakal na tábore bohatý zábavný program s rôznymi súťažami a atrakciami. K príkladu si deti vyskúšali chodník odvahy, detskú tanečnú šou a množstvo ďalších atrakcií. Rekordná účasť bola aj medzi najmladšími deťmi, pretože vo veku medzi 6 a 7 rokom sa táboru zúčastnilo 6 detí, ktoré si tábor úžili a úplne pri tom zabudli, že majú doma nejakých rodičov.

gymnastky tabor kminek 004

Náš športový klub „Gymnastika Kelčov“ chystá ešte tento rok pre naše deti veľa príjemných prekvapení, a to na príklad návštevu najväčšieho trampolínového sveta v Ostrave, únikovú hru svet kúziel, hľadanie pokladov pre najmenšie deti, program hravý gymnasta, domáce i zahraničné súťaže a sústredenia a veľa ďalšieho. Kedykoľvek sa môžete na naše akcie, alebo tréningy prísť osobne s vašimi deťmi pozrieť, poprípade môžete taktiež k nám prihlásiť Vaše dieťa. Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Prečítajte si aj:

 

Luboš Ďurčanský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: