cesko slovenske gymnasticke hry 2022Dňa 24.4.2022 sa uskutočnila na Kysuciach v obci Vysoká nad Kysucou medzinárodná súťaž v športovej gymnastike patriaca pod projekt „ČESKO SLOVENSKÉ GYMNASTICKÉ HRY“, a to pod názvom „KELČOVSKÝ DVOJBOJ“.

Súťaž organizoval oddiel športovej gymnastiky „GYMNASTIKA KELČOV“, ktorý zastupuje kysucké gymnastky na Slovensku a nachádza sa v obci Vysoká nad Kysucou. Viac o oddiele nájdete tu na www.gymnastikakelcov.sk

Na súťaž sa prihlásilo celkom 280 pretekárok z 16 oddielov z celej Českej a Slovenskej republiky, a to od Prahy až po slovenský východ. Bohužiaľ z dôvodu priestorového obmedzenia organizátori v spolupráci s prihlásenými oddielmi preškrtali súpisky na kapacitu 200 pretekárok, ktoré aj reálne potom pretekali. S organizáciou takto prestížnej medzinárodnej súťaže pomáhala obec Vysoká nad Kysucou, základné školy Vysoká nad Kysucou a Makov, hasiči z Vyšného Kelčova, rodičia detí z oddielu „GYMNASTIKA KELČOV“, ČSGS a ďalší dobrovoľníci. Súťaž podporilo veľa veľkých firiem ako Tesco, T-mobile (Telekom), Deza a ďalší. Súťaž taktiež podporilo veľa menších sponzorov a samotný rodičia z oddielu „GYMNASTIKA KELČOV“. Z mediálnych partnerov súťaž podporili TV RAJ, TVT a TVS, mojekysuce.sk, týždeník KYSUCE a ďalší. Na súťaži bol prítomný predseda Českého svazu gymnastických sportů Petr Bílek, starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr Anton Varecha a súťaž viedol ako riaditeľ PR manažér Českého svazu gymnastických sportů Ing. Ľuboš Ďurčanský.

Sme veľmi radi, že naše kysucké gymnastky hrdo a zodpovedne reprezentovali náš región na tejto medzinárodnej súťaži v športovej gymnastike. Dosiahli krásne výsledky, za ktoré môžeme byť na nich hrdí.

cesko slovenske gymnasticke hry 2022 v1

cesko slovenske gymnasticke hry 2022 v2

Z oddielu „GYMNASTIKA KELČOV“ sa najlepšie umiestnili tieto pretekárky:

  • 2. miesto (strieborná medaila) Šmahajčíková Zara
  • 3. miesto (bronzová medaila) Šupčíková Klára
  • 4. miesto Rokyčáková Terézie
  • 5. miesto Tomalová Ema
  • 6. miesto Hesková Katarína
  • 7. miesto Bulejová Nikola

Za skvelú reprezentáciu oddielu GYMNASTIKA KELČOV, celých Kysúc a obce Vysoká nad Kysucou im veľmi pekne ďakujeme.

Ing. Ľuboš Ďurčanský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: