Kaplnka Sv. Anny v Staškove JelitovKysuce sú krajom osád a chotárov. Čarovné kopce, krásne zákutia, skryté osady, hlboké lesy - to všetko na Kysuciach nájdete. V tom sú jedinečné a krásne zároveň. 

mariana mokrysova chalupkaFoto: Mariana MokryšováOrganizácia cestovného ruchu Kysuce (OCR) sa chce zamerať na nový produkt cestovného ruchu a to definovanie kraja Kysúc ako kraja osád a chotárov.

„Chceme aby nás vnímali turisti v tomto duchu a jednotne tvoriť produkty naviazané na túto hlavnú myšlienku.“ hovorí Mgr. Radovan Jakuš - riaditeľ OCR Kysuce

Ako prvý krok je vytipovanie 40-50 osád na celých Kysuciach, ktoré majú svoj príbeh, históriu alebo sú naviazané na zaujímavé turistické ciele. Tieto pochôdzky nás len utvrdili v presvedčení, že Kysuce sú nádherné miesto a majú čo ponúknuť.

Radovan Jakuš:

„Od začiatku roka postupne prechádzam jednotlivé katastre obcí a navštevujem väčšinu ich osád, aby sme vybrali tie najzaujímavejšie pre Vás Kysučanov, ale aj návštevníkov. Aj keď je momentálne čas ktorý nepraje turizmu, ono sa to zmení a myslím, že po tejto skúške si budeme viac vážiť naše Slovensko, ale aj rodný kraj.

Príbehy osád, ktoré prinesiem ako prvé, budú samozrejme osady ku ktorým mám osobne blízko“

Kysuce - osady a chotáre >>

V spolupráci s OCR Kysuce budeme postupne uverejňovať príbehy jednotlivých osád, ktoré by mohli byť do budúcnosti Vašim cieľom na príjemne strávený čas spoznávaním našich krásnych Kysúc.

Prvú osadu môžete spoznať v článku: Osada Kýčera, Čadca

Foto: Peter Šugho

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: