krasno kalvariaSochár a architekt Stano Mikovčák predstavil na svojej vernisáži v Bratislave krížovú cestu.

Stanislav Mikovčák dielo predstavil na vernisáži svoje tvorby, ktorá sa konala v Bratislave 7. decembra 2019. Počas večera, ktorý moderovala Katka Brychtová predstavil i ďalšie diela, ako Kysucký betlehem či Poslednú večeru.

Krížová cesta pre Krásno

V kovovom diele krížová cesta sú prvky pochádzajúce priamo z Krásna. Napríklad klince boli nájdené pri výkope pätiek pre cyklotrasu vedľa starého mosta. Práve primátor Ing. Jozef Grapa upozornil bagristu na starý drevený pilón okovaný klincami, ktorý bol predchodcom pôvodného mosta. Mikovčák tento artefakt, pre niekoho šrot, zachránil a teraz vracia naspäť cestou obrazu do života.

krasno kalvaria v

Kedy sa môžeme tešiť na novú kalváriu?

Primátor Krásna Jozef Grapa uviedol, že ak počasie dovolí, na jar sa začne pracovať na výstavbe krížovej cesty a do leta by mohla byť hotová. Krížová cesta bude končiť pri rozhľadni, o ktorej sme vás už informovali.

Mesto zároveň pracuje na prepojení z hlavnej "veľkej" cyklotrasy k jednotlivým osadám, ktoré sa Krásno snaží propagovať ako turistický cieľ. Spolu pre turistov pripravilo štyri okruhy, po ktorých sa môžu vydať po osadách, krížovej ceste a ďalších turistických zaujímavostí.

Krížová cesta spolu s rozhľadňou sa popri duchovnému rozmeru stanú ďalším turistickým bodom záujmu na Kysuciach.

rozhladna krasno kalvariaNová rozhľadňa v Krásne má vyrásť v roku 2020

autor: redakcia
foto: Stanislav Mikovčák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: