zubna potovost cadcaV januári sme vás informovali o tom, že v Čadci skončila zubná pohotovosť a tiež aj to, že nová zubná pohotovosť bude v Kysuckej nemocnici.

Pokiaľ v týchto dňoch potrebujete zubnú pohotovosť, budete musieť navštíviť Žilinu. Od 1.1.2021 spadá okres Čadca pod Zubno - lekársku pohotovostnú službu SK-DENTAL na ulici Jána Milca v Žiline, pretože spoločnosť Petramed od 1.1.2021 ukončila poskytovanie tejto služby. Zmení sa to už čoskoro. 

Novú zubnú pohotovosť v Čadci by chceli otvoriť v priebehu februára

Pre novú zubnú pohotovosť museli nájsť najskôr vhodné priestory. Nová zubná pohotovosť sa nachádza v priestoroch bývalej záchrannej zdravotnej služby, v blízkosti presťahovanej onkologickej ambulancie. Počas novembra a decembra sa robili na mieste stavebné práce, aby vyhovovali požiadavkám novej ambulancie. Väčšinu prác (okrem montáže antistatickej podlahy a prístrojových zariadení) si robila nemocnica svojpomocne.
 

Nové pracovisko zubnej pohotovosti v nemocnici je dokončené

"Požiadali sme RÚVZ o schválenie priestorov - v súčasnosti čakáme na posúdenie a vyjadrenie. Následne požiadame ŽSK o povolenie a keď budeme mať všetky potrebné doklady, požiadame zdravotné poisťovne o zazmluvnenie tohto pracoviska," informoval Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice.

"Nové pracovisko sme financovali zo ziskov našich dvoch lekární. Ďakujeme, že využívate služby našich lekární a tým podporujete rozvoj našej nemocnice," dodáva Martin Šenfeld.

 

Minulý rok podobne zrekonštruovali v Kysuckej nemocnici napríklad aj neurologickú ambulanciu.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: Martin Šenfeld

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: