kysucka nemocnica cadca V poslednom období, najmä po oznámení že Petramed od 1.1.2021 už nebude poskytovať služby LSPP (zubnú pohotovosť) pre širokú verejnosť, sa na vedenie nemocnice obracia množstvo klientov s otázkami, ako to bude so zubnou pohotovosťou v našom regióne.

Pokiaľ v týchto dňoch potrebujete zubnú pohotovosť, budete musieť navštíviť Žilinu. Od 1.1.2021 spadá okres Čadca pod Zubno - lekársku pohotovostnú službu SK-DENTAL na ulici Jána Milca v Žiline.

Petramed od 1.1.2021 už neposkytuje služby LSPP

"Keď sme sa dozvedeli o tom, že zubná pohotovosť na Kysuciach končí, rozhodli sme sa hľadať riešenia, ako pomôcť - aj napriek tomu, že sa jedná o veľmi zle financovanú službu zo strany zdravotných poisťovní a že nemocnica nemá v zamestnaneckom pomere žiadneho zubára, ani žiadne vybavenie, ba čo viac nemali sme vyčlenené ani žiadne finančné prostriedky na zriadenie takejto ambulancie. Dohodli sme sa s vedením odboru zdravotníctva ŽSK, že pomôžeme a túto službu zabezpečíme." informuje na svojom statuse o momentálnej situácii týkajúcej sa zubnej pohotovosti Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice.

Nová zubná pohotovosť v Čadci

Pre novú zubnú pohotovosť hľadali vhodné priestory, ktoré nakoniec sme našli v budove po ambulanciách záchrannej zdravotnej služby, kde sa počas novembra a decembra robili stavebné práce, aby vyhovovali novej ambulancii.
"Museli sme urobiť nové prívody vody, odpadu, elektroinštaláciu, obklady, rozbúrať podlahu pre prívod potrebných médií, urobiť antistatickú podlahu a zakúpiť potrebné prístrojové vybavenie, inštrumenty a mobiliár" upresňuje Martin Šenfeld.

Zubnú pohotovosť by chceli otvoriť vo februári

"V súčasnosti máme stavebné práce takmer hotové a začína sa s montážou antistatickej podlahy a následne s montážou prístrojového vybavenia a potrebného mobiliáru. Celú investíciu hradíme z vlastných prostriedkov." informuje riaditeľ nemocnice.

Väčšinu prác (okrem montáže antistatickej podlahy a prístrojových zariadení) si robí nemocnica svojpomocne.
"Naši zamestnanci pracovali aj medzi sviatkami, aby sme túto službu mohli otvoriť čím skôr, za čo im patrí veľké poďakovanie - P. Kulas, I. Krkoška, Ľ. Legerský, J. Zuščák, P. Pikuliak, M. Stolárik, L. Poláček." dodávava.

Zubnú pohotovosť by chceli otvoriť v priebehu mesiaca február.

Minulý rok podobne zrekonštruovali v Kysuckej nemocnici napríklad aj neurologickú ambulanciu.

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia
Foto: Martin Šenfeld

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať