rekonstrukcia nemocnica 004Dnes 20.2.2020 sa slávnostne otvorilo zmodernizované Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Kysuckej nemocnici v Čadci.

Na oddelení je takmer všetko zmodernizované - od nových podláh, dvier, obkladov a dlažby až po rozvody elektroinštalácie, vody a kúrenia. Pribudol aj moderný systém záložných zdrojov (UPS), nové osvetlenie vzduchotechnika a napokon aj audiovrátnik. Rekonštrukcia prebehla po prvýkrát od vybudovania oddelenia pred 25 rokmi. Primár oddelenia Peter Szeghy o modernizácií hovorí: ,,U nás sa liečia tí najťažší pacienti. To znamená, pacienti s ťažkými úrazmi, pacienti so zlyhávaním srdca, či obličiek, pacienti s infekciami, či zlyhávaním respiračného systému. Dlhé roky sme pracovali v nevyhovujúcich priestoroch, preto sme veľmi radi, že sa takáto komplexná obnova urobila.“

Okrem stavebných prác bol i nový nábytok a prístrojové vybavenie. Modernizovaný je aj prístrojový a posteľový park. Na oddelení sú tak aj nové elektricky polohovateľné lôžka s aktívnym antidekubitárnym systémom moderné dýchacie prístroje, ktoré spĺňajú požiadavky ventilácie na najvyššej úrovni. Pribudli dva izolačné boxy s filtrom pre pacientov s prenosnými nákazami. Pre personál to bude znamenať lepšiu a bezpečnejšiu možnosť poskytovania starostlivosti.

rekonstrukcia nemocnica v

,,Veľmi sa teším, že sa podarilo ukončiť nevyhnutnú modernizáciu a nemocnica tak získala ďalšie špičkové oddelenie na vysokej úrovni,“ povedala županka Erika Jurinová. Dodala, že to nie je posledná investícia, ktorú župa v nemocnici realizuje. ,,V týchto dňoch ukončujeme rozsiahlu rekonštrukciu internej JIS, ako aj kompletnú rekonštrukciu hygienických zariadení. Verím, že tieto práce prinesú zvýšenú mieru spokojnosti zamestnancov a takisto samotných pacientov a ich príbuzných a zvýši sa celková kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ informovala županka.

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci je jednou zo štyroch nemocníc patriacich do správy Žilinskej župy, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť takmer 130-tisíc ľudí.

Celková investícia vrátane prístrojového vybavenia bola vo výške viac ako 630-tisíc eur. Žilinský samosprávny kraj sa z veľkej časti podieľal  na financovaní sa, časť pokryla nemocnica z vlastných zdrojov.

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: