laboratory potvrdenie nakazyPočas víkendu bol opäť potvrdený nový prípad nákazy v okrese Čadca. Po víkendovom testovaní pribudol 1 nový prípad. Celkovo k dnešnému dňu je to v okrese Čadca 56 ľudí.

 

V sobotu 27.6.2020 bolo na Slovensku otestovaných celkovo 931 vzoriek, z toho bolo 7 pozitívnych vzoriek a v okrese Čadca pribudol 1 pozitívny výsledok.
V nedeľu 28.6.2020 bolo na Slovensku otestovaných len 62 vzoriek, z toho bol 1 pozitívny a to z okresu Liptovský Mikuláš.

Naďalej platí, že kto má záujem sa otestovať, môže tak urobiť v Kysuckej nemocnici. Testuje sa tam každý pracovný deň doobeda v priestoroch parkoviska pred nemocnicou.

1. Testy pre pacientov s odporúčaním od lekára a RÚVZ, môžete sa objednať na tejto adrese: https://korona.gov.sk/poziadat-o-vysetrenie-na-covid-19/

2. Testy pre samoplatcov si môžete objednať na tejto adrese kontakt: https://lab.online/kategoria/korona

3. Pokiaľ chcete testy z krvi na protilátky môžete sa objednať e-mailom na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice žiada pacientov nemocnice o trpezlivosť: "30.6 a 1.7. bude z dôvodu hromadného testovania v odberovom mieste na COVID obmedzená kapacita parkoviska, prosíme o trpezlivosť. Testujeme priebežne, cca. 60 ľudí denne. Minulý týždeň sme mali dva mimoriadne dni, keď sme testovali aj deti zo ZŠ a MŠ. Zajtra a pozajtra prišla požiadavka z RÚVZ otestovať ďalších 300 ľudí (okrem tých 60 denne čo robíme)."

šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že situácia v Čadci je pod kontrolou:„Opatrenia v Čadci sa nastavili tak, aby sa zamedzilo kontaktu s ľuďmi, ktorí môžu byť eventuálne nakazení a nevieme o nich.“ Ďalej sa vyjadril že:  "Na Kysuciach sa koronavírus rozšíril cez ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Človek, ktorý pricestuje zo zdravotne nebezpečnej krajiny a nenahlási sa na RUVZ, môže dostať pokutu od 1000 Eur v blokovom konaní, až do 1650 Eur v správnom konaní."

Mesto Čadca prijalo následovné opatrenia:  

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu zaznamenaním nárastu pozitívnych osôb na ochorenie COVID -19 vedenie mesta na základe odporúčania krízového štábu prijalo nasledovné preventívne opatrenia:

 • od 26.6.2020 zatvárame základné školy na území mesta Čadca a prevádzku MŠ Fraňa Kráľa, MŠ Janka Kráľa, MŠ Horelica, MŠ Podzávoz. Zastavuje sa činnosť CVČ – letné aktivity.
 • od 26.6.2020 zatvárame Mestskú plaváreň Čadca a Mestské kúpalisko Čadca, kde bolo plánované otvorenie letnej na sobotu 20.6. 2020. Termín: do 6.7.2020, termín sa môže bude meniť podľa vývoja epidemiologickej situácie v okrese Čadca, pripadne podľa usmernenia RÚVZ.
 • od 26.6.2020 zatvárame Dom kultúry v Čadci. Pozastavená je činnosť kina, krúžkov, kurzov, cvičení ako aj nácvikov súborov do odvolania.
 • od 26.6.2020 zatvárame športové zariadenia: športové haly na území mesta a činnosť klubov v meste.
 • od 26.6.2020 bude Mestský úrad v Čadci pracovať za prijatých prísnych zvýšených hygienických opatrení: vstup osôb bude koordinovať pracovník Mestskej polície Čadca, vstup len s rúško, povinnosť použiť dezinfekciu.

 

Podobné opatrenia vydalo aj mesto Krásno nad Kysucou

Vzhľadom k súčasnej zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii, kedy došlo k nárastu pozitívnych osôb na ochorenie COVID-19, krízový štáb mesta Krásno nad Kysucou prijal dňa 26.6.2020 nasledovné preventívne opatrenia:

 • nariadil zatvorenie základnej školy, ul. Mládežnícka a školských zariadení dňom 29.6.2020
 • nariadil zatvorenie materskej školy, ul. Lesnícka, od 29.6.2020 - 10.07.2020, otvorená bude 13.7.2020

Chceme poprosiť občanov, ak to nie je naozaj nevyhnutné nanavštevujte úrady na území mesta, využite možnosti elektronického vybavovania.
Ide o preventívne opatrenia, preto žiadame občanov, aby boli zodpovední a disciplinovaní a nepodliehali panike.

Krízový štáb mesta ďalej odporúča:

 • zrušiť športové podujatia a znížiť počet športovcov na jednom mieste v prípade tréningov,
 • zrušiť kultúrne podujatia,
 • nenavštevovať detské ihriská
 • obmedziť pohyb občanov po cyklotrase
 • obmedziť stretávanie sa  v skupinách na verejnosti
 • používať ochranné rúška a dezinfekčné prostriedky

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: