covid 19 cadca2Počet potvrdených prípadov v okrese Čadca narastá, momentálne je to 32 ľudí. Po včerajšom testovaní pribudlo 7 nových prípadov v okrese Čadca. Bol to doteraz najvyšší denný prírastok v okrese od vypuknutia pandémie.

V utorok 23.6.2020 bolo na Slovensku otestovaných celkovo 1257 vzoriek, z toho bolo až 18 nových prípadov nakazených koronavírusom.
Po tom, čo sa potvrdili cez víkend 4 prípady, testovalo sa viac aj v okrese Čadca, kde pribudlo za tento deň až 7 pozitívnych vzoriek. V Žiline pribudol 1 nový prípad a celkovo evidujú 25 prípadov, v Kysuckom Novom Meste nepribudol žiadny a celkovo evidujú 4 prípady nákazy za celé obdobie.

Od 23.6.2020 z tohto dôvodu do odvolania platí zákaz návštev na lôžkových oddeleniach v Kysuckej nemocnici v Čadci. Rozhodnutie je dôsledkom aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie v regióne Kysúc. Kysucká nemocnica v Čadci dodáva, že pri návštevách platia niektoré výnimky, ktoré vychádzajú z predchádzajúceho súhlasu zdravotníckeho zariadenia. 

Pre koho platia výnimky sa dozviete v nasledujúcom článku: Kysucká nemocnica upozorňuje na obmedzenie návštev na lôžkových oddeleniach

Prečítajte si: Potvrdené prípady nákazy COVID 19.6.2020 v okrese Čadca

Pozrite si: Interaktívna mapa koronavírusu na Slovensku.

Autor redakcia
Foto: ilustračné a Kysucká nemocnica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: