covid 19 cadcaPočas uplynulého víkendu sa na Kysuciach potvrdili štyri nové prípady nákazy Covid-19. Jedná sa o obyvateľov Čadce a Krásna nad Kysucou.

Prípad nákazy ochorenia Covid-19 sa potvrdil v meste Krásno nad Kysucou u obyvateľky, ktorá býva v mestskej časti Kalinov. Jedná sa o 52-ročnú ženu, ktorá bola hospitalizovaná v Kysuckej nemocnici na internom oddelení, kde jej po testoch bol potvrdený Covid-19. Vedenie zdravotníckeho zariadenia v Čadci začalo okamžite konať. Pacientka bola prevezená na špecializované pracovisko do Martinskej univerzitnej nemocnice. Pracovníci čadčianskej nemocnice teraz zisťujú, ktorí ľudia sa stretli s nakazenou ženou v zdravotníckom zariadení. Znova tak začína kolotoč testovaní a prijímania opatrení či dezinfekcia priestorov.

V nedeľu 21.6.2020 členovia DHZ Korňa opäť vykonávali dezinfekciu priestorov v Kysuckej nemocnici. "Ďakujeme za rozsiahlu a profesionálnu dezinfekciu vnútorných priestorov nemocnice, za rýchly zásah, za službu pre nás všetkých. Veľmi si to vážime" poďakoval sa Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice dobrovoľným hasičom z Korne.

Screenshot 2020 06 22 8 Hasiči Korňa

V Čadci a Krásne nad Kysucou zatvorili školy

Mesto a Regionálny úrad verejného zdravotníctva ihneď prijali preventívne opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy do doby, kedy budú známe výsledky testovania všetkých osôb, s ktorými prišla do styku infikovaná osoba, ktorá je v súčasnosti je hospitalizovaná v zdravotnom zariadení.

"Mesto Krásno nad Kysucou ako zriaďovateľ elokovaného pracoviska Základnej školy a Materskej školy Krásno nad Kysucou - Kalinov zrušilo vyučovanie v tejto lokalite, kým sa potvrdia výsledky testovania osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívnou osobou." informuje primátor mesta Jozef Grapa

Ďalšie prípady sa potvrdili aj v Čadci

Aj vedenie mesta Čadca pristupuje k uzatvoreniu rizikových škôl – prevencia je na prvom mieste. Potvrdený Covid 19 bol čadčianskej rodine s dvomi malými deťmi.
Dnes 22. 6. 2020 zasadal krízový štáb, ktorý odporučil vedeniu mesta Čadca prerušiť pre potvrdené prípady koronavírusu Základnú školu M.R. Štefánika a Materskú školu Fraňa Kráľa až do odvolania. Zároveň sa pristúpilo aj k zatvoreniu oboch základných umeleckých škôl na území mesta.

Riaditeľstvo Základnej školy, M. R. Štefánika v Čadci oznámili, že na základe situácie, ktorá v škole vznikla, rozhodol krízový štáb o prerušení vyučovania do konca školského roka 2019/2020, t. j. do 30.06.2020.
Nebudú sa odovzdávať ani vysvedčenia. "Žiaci 9. ročníka a žiaci, ktorí boli prijatí na 8-ročné gymnázium si prevezmú vysvedčenia dňa 26. augusta 2020. Vysvedčenia ostatným žiakom budú odovzdané až v septembri. Verím, že všetci túto situáciu zvládneme s porozumením a budeme sa tešiť na nástup do školy 02.09.2020" uviedla k situácii Mgr. Viera Kubicová, riaditeľka základnej školy.

Ing. Milan Gura: „V Čadci sme zaznamenali prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Prípady sa potvrdili v dvoch školských zariadeniach, kde sa prerušuje výchovno-vzdelávací proces. Ráno som bol informovaný Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci, že už prebieha informovanie rodičov o testovaní detí a zamestnancov zariadení. Buďme zodpovední a ohľaduplní a skutočne nosme rúško. Chránime sa tak navzájom. Prosím, dodržujme preto všetky potrebné opatrenia.“

Jarná škola plávania

Preventívne pristupujeme aj k zrušeniu jarnej školy plávania, ktorú organizuje Mestský podnik služieb Čadca. Deje sa tak z dôvodu výskytu koronavírusu v meste Čadca" informuje František Ujházi z Mestskej plavárne.

  • Hospitalizovaných je podľa korona.gov.sk 19 pacientov. Z tohto počtu u dvoch pacientov bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Nikto nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti ani umelej pľúcnej ventilácii.

Pozrite si: Interaktívna mapa koronavírusu na Slovensku.

autor: redakcia
Foto: DHZ Korňa

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: