rudy tit2Ak ste na Kysuciach navštívili nejaké podujatie, nemohli ste ho nestretnúť. Fotí najmä podujatia. Rudy zvláda, ako hovorí aj päť akcií za deň. Teraz však chystá výstavu fotografií a tak sme "dali reč". 

Rudy, ako si sa dostal k fotografovaniu?

K foteniu som sa dostal, keď som chodil na disko do Dreviny v roku 2007. Začal som tam fotiť a zaujalo ma to. Neskôr som si aj ja kúpil foťák a tak to celé začalo.

Fotíš podujatia. Aj si ich užívaš, alebo to berieš viac pracovne?

Áno, fotievam podujatia na Kysuciach najčastejšie v meste Krásno a v obciach Zborov, Stará Bystrica, Dunajov, Ochodnica, Čierne, Oščadnica, Klubina a iné. Minulý rok som bol fotiť v Maďarsku v Budapešti súťaž Súhvezdie hôr, bol som tam s Heligonkármi Jarky Jelínkovej. Chodievam aj do Poľska či Česka, kde mám občas fotiť akcie. Super podujatie je každý rok začiatkom júna a to Vínny festival v hoteli Husárik v Čadci. Ja si skôr užívam to samotné fotenie.

rudy skanzen

 

Máš možnosť stretnúť sa s veľmi zaujímavými ľuďmi. Je to tak?

Je to tak. Stretávam kopec známych ľudí ako napríklad Hamšík, Jadranka, biskupov Judák a Galis. Raz za rok chodím do Telerána, kde som stretol napríklad Kollárovcov a Kandráčovcov či Maťa Ďurindu z Tublatanky, Cmoríka, Daru Rolins, Zuzku Smatanovú a mnoho ďalších. Stretol sa sa aj s exprezidentom Ivanom Gašparovičom. Často stretávam na podujatiach heligonkárov, napríklad sestry Bacmaňákové Lenku a Evku, Vlastu Mudríkovú, Martina Černanského a iných. Rád chodím na každé vystúpenia súboru Heligonkári Jarky Jelínkovej. Majú moc šikovnú vedúcu a učiteľku Jarku Jelínkovú. 

stretnutie s Kmeťoband

 

rudy bratislava

Ako to stíhaš? Niekedy ťa cez víkend vidieť aj na 3-4 akciách...

Všetko sa dá, za jeden deň som mal aj 5 akcií. Niekedy cez víkend je to aj 8 až 10 akcií. Niektoré sa prekrývajú, potom na tú akciu čo nestíham, pošlem kamarátov. Päť akcií za deň sa dá stihnúť, len je to chodenie od rána až do večera.
Už sa teším na leto. Najviac akcií je vždy počas leta. Dúfam, že v tomto roku bude tak isto veľa podujatí ako minulý rok, možno keby aj viac, všetko zvládnem ľavou zadnou :-)
Koncom júna idem na víkend do Chorvátska so starostom a jeho ľuďmi do družobnej obci v Chorvátsku. Chorvátsku som ešte nikdy nebol. Veľmi rád by som išiel aj do Ruska. Hádam sa mi to podarí v tomto roku.

 

Päť akcii za deň, tak to je myslím slovenský rekord :-)

Okrem fotenia máš aj iné koníčky?

Občas si zájdem na túru, alebo si idem zabehať, či si zájdem do kina, len toho času nieje veľa. Väčšinou voľného času mi zaberie fotenie. Super je, že v Krásne nad Kysucou máme veľa akcií, máme šikovného primátora Jozefa Grapu, takže sa nenudím.

turistika


Teraz ale chystáš niečo zaujímavé... Budeš mať výstavu. Povedz niečo o nej.

Výstava bude zameraná na Osady v Krásne nad Kysucou. Máme tu krásne zákutia a nádherné osady. Človek si spraví túru, urobí niečo pre seba a oddýchne si tam. Takýto relax som absolvoval po osadách už tri krát. Sú veľmi dobre vyznačené a ku každej zo sedemnástich osád vedú turistické značky. Už sa teším, keď budeme mať v Krásne nad Kysucou vyhliadkovú vežu. Malo by sa začať stavať na jar tohto roku.

Kedy a kde začne výstava?

Výstava bude v Krásne nad Kysucou 22.1.2020 o 17 hodine, v Kultúrnom dome a potom budú fotografie vystavené v knižnici v Krásne nad Kysucou.

Rudy, tak nech ti výstava výjde a prajem dobré svetlo. 
Zhováral sa Peter Kolembus

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: