rozhladna primatorRozhľadňa v Krásne nad Kysucou je takmer dokončená, koncom mesiaca bude slávnostne otvorená a sprístupnená návštevníkom.

K rozhľadni sa dostanete bežnou prístupovou cestou od železničnej stanice (Zákysučie) cez priecestie, pár metrov doprava a potom smerom hore na osadu u Jantov. Neskôr sa budete môcť na rozhľadňu dostať aj cez pripravovanú kalváriu.

„Rozhľadňa v Krásne je dokončená, vykonávajú sa ešte posledné terénne úpravy a malé drobné dokončovacie práce. Vzhľadom k tomu, že rozhľadňu chceme nasvietiť, aby bola z diaľky a vo večerných hodinách viditeľná pre potencionálnych návštevníkov, dokončuje sa montáž rozvodov, montáž fotovoltaických panelov, ako i rozvody pre kamerový systém, ktorý bude snímať okolie tak, aby sme mohli vypátrať potencionálnych vandalov,“ informuje o stavbe rozhľadne primátor mesta Ing. Jozef Grapa.

vyhlad z rozhladne krasnoMôžete sa tešiť na krásny výhľad z rozhľadne

Krížová cesta k rozhľadni

S rozhľadňou súvisí i druhý projekt - Krížová cesta, ktorý by sa mal dokončiť v polovici septembra.

„Takéto unikátne spojenie kalvárie a rozhľadne je prvé na Kysuciach a celý tento projekt je i poďakovanie za relatívne bezproblémový priebeh pandémie COVID-19 v našom meste a na Kysuciach. Niekedy sa stavali na námestiach z vďaky morové stĺpy, my sme zvolili túto formu poďakovania. V časovej schránke, ktorá je zabetónovaná v jednej časti z týchto stavieb, je okrem iného i poďakovanie a popis tohto výnimočného obdobia roku dvoch dvadsiatok – 2020,“ vysvetľuje Jozef Grapa.

 

Sv. omša pri rozhľadni v Krásne nad Kysucou

V Krásne, ale aj v iných obciach na Kysuciach je tradíciou, že sa cez leto vykonávajú sväté omše v jednotlivých osadách pri rôznych sakrálnych pamiatkach.

„V osade u Jantov, kde je rozhľadňa umiestnená sa zatiaľ omša neslúžila. Preto 30. augusta 2020 bude slúžená omša aj na tomto mieste, kde sa zároveň po sv. omši slávnostne otvoria dvere na rozhľadni,“ dodáva primátor.

Krížová cesta sa dokončuje a bude sprístupnená v polovici septembra o čom vás budeme v predstihu informovať.

rozostavana kalvariaKrížová cesta je už vo výstavbe

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia
Foto: Mesto Krásno, redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: